Kenan amca annesiyle birlikte yaşar.Akşamcı olduğundan dolayı eve geç gelir,tabiki annesi sorar: "Kenan kurban nerede kakdın?"
Kenan amca: "ana bugün savcıyla ymeğe çıktık"der annesinin tepkisini yumuşatmaya çalışır. Annesi tepki verirken "bugünde kıçımdan savcı çıktı"deyip kızar.
Kenan amca ikinci günde yine eve geç gelir,annsi gene sorar "Kenan kurban gene geciktin" der
Kenan amca: "sorma ana bugün müdürle yemeğe çıktık" der, annesi yine tepkisini aynı sözcüklerle dile getirip "bugünde kıçımdan müdür çıktı"deyince Espiri ustası Kenan amca "ana der seninde kıçın mahşalla fakülte gibi, hergün yeni bir mezun veriyor" der.

Bu espiri Arguvan’da yayılır. Günün birinde Arguvana yeni bir kaymakam gelir ve Kenan amcayı davet eder. Kaymakan "bugün biraz erken kalkalımda Kenan’nın anası birde kaymakam mezun etmesin" der.

Yazım-Anlatım: Rıza Parlak

By Radyo Arguvan

Radyo Arguvan 2006 yılından beri aralıksız olarak yayın yapan ve Arguvan'ı ve Arguvan kültürünü tanıtmayı kendisine esas görev olarak gören Web Sitesidir. Radyo Arguvan adında anlaşılacağı üzere, Arguvan Türkülerinin yayınlandığı bir Radyo Sitesidir. Arguvan Türkülerinin yanında Halk Türküleri ve Özgürlük Türkülerinede yer vermektedir. Kültür ve Sanatta Halktan yana Tavır koymayı benimsemiştir.

  • https://radyo1.radyo-dinle.tc:7041
  • Radyo Arguvan