semsi belli

ImageAnkara Arguvanlılar Derneği Halk Ozanlarını Anma Etkinliği çerçevesinde anma etkinliği düzenledi. Aynı zamanda Şemsi Belli’nin ölümünün 15. yılı olması itibariyle düzenlenen etkinliğe Şemsi Belli ile ilgili çalışmaları olan araştırmacı-yazarların, Şemsi Belli’nin sanatçı dostlarının ve Malatyalı genç sanatçıların katılacağı bildirildi.

Dernek daha önce de Âşık Seyit Meftuni (İ. Mamo Temiz), Âşık Bektaş Kaymaz ve Âşık Şah  Sultan’ı anma etkinlikleri düzenlemişti. Dördüncü anma etkinliğinde Arguvan halk kültürünün günümüze aktarılmasında önemli etkileri olan ve çok yönlü sanatçı kişiliğiyle tanınan Şemsi Belli’ anılacak.

Ankara Arguvanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Asım Aydoğdu’nun halka açık davetiyesini sunuyorum.

“Kültürümüzün ve bize ait değerlerin kuşaktan kuşağa geçmesinde büyük emekleri olan Âşıklarımıza, Ozanlarımıza, Çalıp söyleyenlerimize vefa borcumuzu ödeme adına her yıl “Arguvanlı Ozanları Anma Etkinliği–4 ” düzenliyoruz. Bu doğrultuda bu yıl Şairlerimizden Şemsi BELLİ’ yi anacağız. Anma etkinliğimize tüm hemşerilerimiz davetlidir.”

Tarih: 14 MART 2010
Saat: 17.00
Yer: Hacı Bektaş Kültür Vakfı, Sokullu Cad. İğde Sok. No: 24 Dikmen/ANKARA

Konuşmacılar:

Süleyman ÖZEROL
Hasan Basri KILIÇ
Melih YILMAZ
Şemsi BELLİ’nin şair dostları

Sanatçılar:
Yasemin YURDUŞEN
Ali Rıza GÜLTEKİN

Sunucu:
Gülhan BİRSÖZ

By Radyo Arguvan

Radyo Arguvan 2006 yılından beri aralıksız olarak yayın yapan ve Arguvan'ı ve Arguvan kültürünü tanıtmayı kendisine esas görev olarak gören Web Sitesidir. Radyo Arguvan adında anlaşılacağı üzere, Arguvan Türkülerinin yayınlandığı bir Radyo Sitesidir. Arguvan Türkülerinin yanında Halk Türküleri ve Özgürlük Türkülerinede yer vermektedir. Kültür ve Sanatta Halktan yana Tavır koymayı benimsemiştir.

  • https://radyo1.radyo-dinle.tc:7041
  • Radyo Arguvan