Image

Image

Ahmet Kaya

TEŞEKKÜR  – Ankara Arguvanlılar Kültür ve Dayanışma Derneğinin 21 Mart 2009 tarihinde düzenlemiş olduğu Dostluk ve Dayanışma Gecesi, hazırlığı, katılımcıları, konukları ile gerçekten adına yaraşır bir gece oldu. Katılımcıların tümü de sanırım bizler gibi geceye katılmaktan mutluluk duymuşlardır.

Bu ve benzeri etkinlikler bizleri birbirimize yakınlaştıran, kaynaştıran ve birlik beraberliğimize önemi katkıları olan etkinliklerdir.

Bizlere bu doyumsuz geceyi yaşatanlara, başta  Başkan sayın Asım AYDOĞDU olmak üzere, Yücel ADIGÜZEL ve ismini hatırlayamadığım Yönetim Kurulu Üyelerine,

İstanbul’dan gelerek geceye katılan Eymir Köyü Dernek Başkanı Ersoy EREN ve Yönetim Kuruluna,

Özellikle bu gece için yurt dışından gelen Arguvanlı hemşehrimiz Necla FINDIKLI ve kardeşi Özlem FINDIKLI’ya,

Cemal ÖZTAŞ, Erhan YILMAZ, Mehmet BALAMAN, Pınar SAĞ ve davul-zurna ekibine,

Arguvan merkezde yeni kurulan ARGENDER (Arguvan Gençlik ve Kültür Derneği) başkan ve Yönetim Kuruluna,

Bu geceye damgasını vuran ve birlikte seyahat ettiğim Arguvan türkülerinin babası Hacı ENGÜZEL’e ve tüm katılımcılara ayrı ayrı teşekkür ederim.
   
Birlik ve beraberliğimiz daim olsun, hoşçakalın………

Ahmet KAYA

By Radyo Arguvan

Radyo Arguvan 2006 yılından beri aralıksız olarak yayın yapan ve Arguvan'ı ve Arguvan kültürünü tanıtmayı kendisine esas görev olarak gören Web Sitesidir. Radyo Arguvan adında anlaşılacağı üzere, Arguvan Türkülerinin yayınlandığı bir Radyo Sitesidir. Arguvan Türkülerinin yanında Halk Türküleri ve Özgürlük Türkülerinede yer vermektedir. Kültür ve Sanatta Halktan yana Tavır koymayı benimsemiştir.

  • https://radyo1.radyo-dinle.tc:7041
  • Radyo Arguvan