Image

ImageEvet www.radyoarguvan.com Web sitesi olarak seçimlerde bizleri ve gerçekliklerimizi en iyi analiz eden bir adayı destkeleyeceğiz. Peki Bu aday kim?

Adayımız çok iddialı ve kesinlikle belediye başkanı olacak! Peres’e kafa atacak, halka bedava Kamyon dağıtacak! İşte hizmette son nokta….

 

……………………………

Ünlü tiyatrocu Levent Kırca, Martta yapılacak yerel seçimler için DSP’den Üsküdar Belediye başkanı adayı oldu, vaatleriyle seçmen kadar Uğur Dündarı da kahkahaya boğdu.

Dün akşam katıldığı Star Haberde Dündarın sorularını yanıtlayan Kırca, Tuncelide kamyon kamyon dağıtılan beyaz eşyalara inat kendisinin de ‘kamyon’ dağıtacağını söyledi. Beyazeşya bulamadığı için kamyon dağıtma fikrinin kendisine daha mantıklı geldiğini söyleyen Kırca, eğer kazanamassam onların hepsini doplayacağım şimdiden söylüyorum ona göre alsınlar’ dedi.

İşte Kırcanın ilginç seçim vaatleri;

‘BEN ŞİMDİDEN YİYORUM’

Ben şimdiden başladım yemeye. Oraya gelince, ‘Amma da kilo aldı adam’ demesinler diye oraya kilolu gireyim diyorum. Koltuğa oturduğum andan itibarende boğazı kesiyorum, açıkça söyliyeyim yani yemeyeceğim.

Uğur Dündar: Ya başkaları yerse?

Levent Kırca: Başkalarına da yedirmeyeceğim, başlarında durup yedirmeyeceğim. Elimde bir maşam var ben sana söyliyeyim. Ben halktan yana başkanım, yiyenin kafasına bir tane yapıştıracağım. Başka çare yok! Yedirmeyeceğiz abi!

‘BELEDİYE BAŞKANI HİZMETÇİDİR’

ImageBelediye başkanı bir hizmetçidir abi öyle değil mi? Yani eger gerekirse eline süpürgesini alır, çöpçüsüyle beraber süpürge süpürebilendir. Halkan kendisine rahat rahat ulaşabileceği, Halkan yana olan… Çünkü ben orada insanları dinliyorum. Diyor ki ‘Abi bu kablo oradan sallanıyor. Geleni geçeni elektrik çarpıyor, üç aydır orada sallanıyor’ diyor. Yani onu oraya takmak ya da bir çukur. Yani halkın talepleri o kadar küçük ve şey ki…

Birde belediye başkanlarına ulaşamadıklarını söylüyorlar. Yani ben kapının önüne bir sandalye koyup oturcağım bunun başka çaresi yok.

‘ÜSKÜDAR ACİLEN BENİ BEKLİYOR’

Açıkça söylüyorum Üsküdarın bana ihtiyacı var. Ben kendimi Üsküdar için feda ediyorum açıkça söylüyorum abi! Acilen bana ihtiyacı var Üsküdarın.

‘ÜSKÜDARDA BORU VE SANDALYE YOK’

Söylüyorum Üsküdarda boru olmayacak. Halk boruyla karşı karşıya gelmeyecek. (Uğur Dündar, ekranda gülme krizleri geçiriyor) İkincisi, koltukları da kaldırıyorum. Herkes taburede oturacak, tabureler üç ayaklı olacak ve oturma yerleri olmayacak. Yani millet oturur oturmaz kalkalacak ve işe koşturacak. (Dündar gülmekten soru soramıyor).

‘BAŞBAKANI OYNAR KAFA ATARDIM’

U.D: Bugün ‘Olacak O Kadar’ tekrar yayınlansa neyi canlandırırdınız

L.K: Davosu…

U.D: Nasıl?

L.K: Başbakanımız bir kafa onu koyuyor, bir dirsek öbürüne.

U.D: Perese..

L.K: Kim gelirse!

U.D: Moderatöre

L.K: Peres, Meres farketmez! Kim rastlarsa… One Minute diyo, bir koyuyor, bir kafa! Abi öyle Kasımpaşalı, yok öyle!

By Radyo Arguvan

Radyo Arguvan 2006 yılından beri aralıksız olarak yayın yapan ve Arguvan'ı ve Arguvan kültürünü tanıtmayı kendisine esas görev olarak gören Web Sitesidir. Radyo Arguvan adında anlaşılacağı üzere, Arguvan Türkülerinin yayınlandığı bir Radyo Sitesidir. Arguvan Türkülerinin yanında Halk Türküleri ve Özgürlük Türkülerinede yer vermektedir. Kültür ve Sanatta Halktan yana Tavır koymayı benimsemiştir.

  • https://radyo1.radyo-dinle.tc:7041
  • Radyo Arguvan