Image

 Image

Sevgili Türkü Dostlarım,

Bundan yaklaşık 1,5 – 2 yıl kadar öncesiydi. Sizlerle yılda 3-4 kez de olsa radyolarımızın herhangi birinde buluşuyor, türkülerimizle ve kültürümüzle güzel, güzel hasretler gidermeye çalışıyorduk.

Canlı yayın yapma sözü verdiğim iki radyo daha kalmıştı ki, beklenmedik bazı acı olayları ardı ardına yaşamaya başladım ve o nedenle de mikrofonlardan bir süre uzak durmak zorunda kaldım. Ama gerçek şu ki hayat da bir şekilde devam ediyor.

İşte aradan geçen yaklaşık bir iki yıllık bir ayrılıktan sonra artık verdiğim o sözleri yerine getirme zamanının geldiğini düşünüyorum. Aksi halde rahatsızlık duyacağımı da çok iyi biliyorum.

Söz verdiğim radyolardan ilki, Radyo Hekimhan’dı. Yapacağımız bu canlı yayının, Radyo Hekimhan’ın kuruluş yıl dönümüne denk gelmiş olması da çok daha güzel, oldu hiç değilse bir anlamı da olmuş oldu.

Bir aksilik olmaz da kısmet olursa, 27 Mart 2011 Pazar günü saatler, Türkiye saatiyle 21.00’i gösterdiğinde sizler evlerinizin rahat bir köşesinde ben de www.hekimhanradyo.tr.gg WEB Sitesi üzerinden yayın yapan Radyo Hekimhan mikrofonlarıyla huzurlarınızda olacağım. Sizleri güzelim Arguvan Türkülerini dinlemeye davet ediyor, sağlıklı ve mutlu bir şekilde görüşmeyi diliyorum.

Sevgi ve saygılarımla…
Erhan YILMAZ / Ankara

 Image

26.03.2011 Cumartesi Akşamı Tr Saati ile 20-30 da Arguvan türkülerinin Yorumcusu Muhammet YILDIRIM Canlı Yayınla Radyo Türkü’de sizlerle olacak.

By Radyo Arguvan

Radyo Arguvan 2006 yılından beri aralıksız olarak yayın yapan ve Arguvan'ı ve Arguvan kültürünü tanıtmayı kendisine esas görev olarak gören Web Sitesidir. Radyo Arguvan adında anlaşılacağı üzere, Arguvan Türkülerinin yayınlandığı bir Radyo Sitesidir. Arguvan Türkülerinin yanında Halk Türküleri ve Özgürlük Türkülerinede yer vermektedir. Kültür ve Sanatta Halktan yana Tavır koymayı benimsemiştir.

  • https://radyo1.radyo-dinle.tc:7041
  • Radyo Arguvan