Image

ImageMalatya’da faaliyet gösteren Arguvan Köy Dernekleri (AKÖREN KÖYÜ, BOZAN KÖYÜ, ATMALILAR DERNEĞİ, ARMUTLU KÖYÜ, DOLAYLI/HALPUZ, EYMİR KÖYÜ, KIZIK KÖYÜ, Y.SÜLMENLİ KÖYÜ ÇAVUŞ KÖYÜ, PARÇİKAN KÖYÜ) birlikte hareket etme kararı aldılar.

Bir araya gelen 10 köy derneğinin yöneticileri, ilçe ve köylerin sorunlarının çözümlenmesi için ortak projeler üretme ve güçlerini birleştirme konusunda anlaştılar. Bu doğrultuda hareket edilmesine öncülük eden derneklerimiz Malatya’da bir araya gelmek üzere, istişare toplantısı düzenleyeceklerdir.

Arguvan Vakfı ve İstanbul Dernekleri, Ankara Arguvanlılar Derneği ve Malatya’da bulunan Arguvan Köy Dernekleri birlikte hareket ederek, 25 Mart 2011 tarihinde saat 12.00’de istişare toplantısı yapmak üzere, aşağıdaki gündem maddelerini görüşmek üzere bir araya geleceklerdir.

Yataklı Sağlık Merkezi yapılması,
TOKİ için ön çalışma planlamasının yapılması,
İlçede İtfaiye aracı ihtiyacının temini yönünde çalışma yapılması,
TMO İlçede Geçici Ofis Açması,
Soğuk Hava Deposu yapılması,
Çalışma Komisyonlarının kurulması,

Toplantı yapılacak yer.

Adres: Akören Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği
          Zaviye Mah. T.Temelli Cad. Çilem Apt. Altı No: 20 MALATYA

DÜZENLEME KOMİTESİ
İrtibat Telefonu:     
YUSUFHAN DOĞAN             05334510160  
MEHMET ALİ BAŞIBÜYÜK     05376653995
ALİ İHSAN ÖZTÜRK            05346931324
CEMAL AGDAĞLI                05424261092

Duyuru: Ali İhsan Öztürk

By Radyo Arguvan

Radyo Arguvan 2006 yılından beri aralıksız olarak yayın yapan ve Arguvan'ı ve Arguvan kültürünü tanıtmayı kendisine esas görev olarak gören Web Sitesidir. Radyo Arguvan adında anlaşılacağı üzere, Arguvan Türkülerinin yayınlandığı bir Radyo Sitesidir. Arguvan Türkülerinin yanında Halk Türküleri ve Özgürlük Türkülerinede yer vermektedir. Kültür ve Sanatta Halktan yana Tavır koymayı benimsemiştir.

  • https://radyo1.radyo-dinle.tc:7041
  • Radyo Arguvan