Image

TRT 1’de yayınlanan Sen Türkülerini Söyle programında yarışan Malatyalı Elif Avcı ve Kürşat Zengin’e hemşeri desteği…

Doğu Akdeniz Turizm Fuarı için İstanbul’a giden Malatya heyetinden İl Kültür ve Turizm Şube Müdürü Ali Cengiz ve Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü İbrahim Halil Kılıç ile beraberindekiler, yarışma öncesi TRT İstanbul Stüdyolarını ziyaret ettiler. Jüri üyelerine kayısı güzellik seti ve konuklara kayısı ikram edildi.

ImageAli Cengiz, söz konusu yarışmada Malatyalı yarışmacılar Elif Avcı ve Kürşat Zengin’le gösterdikleri performans nedeniyle gurur duyduklarını belirterek “Kendileri bu programda sanatlarını çok başarılı bir şekilde icra etmekle kalmıyor Malatya’nın tanıtımını en güzel şekilde yapıyorlar. Bizler stüdyoya kadar gelerek destek vermek istedik. Dünyanın her tarafında bulunan ve kalbi Malatya sevgisiyle atan her Malatyalının Elif ve Kürşat kardeşimize SMS atarak destek vermesini istiyoruz. Onların başarılı olması demek, Malatya adının daha çok gündemde kalması ve gurur kaynağımız olması demektir” dedi.

Bu arada yarışmanın jüri üyelerinden sanatçı Zerrin Özer “Ben de aslen Malatyalıyım, Arguvan ilçesindenim. Kayısının insan sağlığına birçok yararının yanı sıra ses tellerine de faydası olduğunu düşünüyorum. Öyle olmalı ki Malatya’dan yetişmiş birçok Türk Halk Müziği sanatçısı var” dedi.

Sanatçı Nuri Sesigüzel ise “2 damadım Malatyalı. Dolayısıyla çok sevdiğim torunlarımın babaları Malatyalı. Bu nedenle Malatya’ya büyük sevgim var” dedi. /Kaynak:Bülten

By Radyo Arguvan

Radyo Arguvan 2006 yılından beri aralıksız olarak yayın yapan ve Arguvan'ı ve Arguvan kültürünü tanıtmayı kendisine esas görev olarak gören Web Sitesidir. Radyo Arguvan adında anlaşılacağı üzere, Arguvan Türkülerinin yayınlandığı bir Radyo Sitesidir. Arguvan Türkülerinin yanında Halk Türküleri ve Özgürlük Türkülerinede yer vermektedir. Kültür ve Sanatta Halktan yana Tavır koymayı benimsemiştir.

  • https://radyo1.radyo-dinle.tc:7041
  • Radyo Arguvan