Image

ImageArguvan ve Köyleri Eğitim Kültür  Vakfı ve Ankara Arguvanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği’nin ortak gerçekleştirecekleri 2. Ulusal Arguvan Sempozyumu Ankara’da Gazi Üniversitesi Konser salonunda (Beşevler) yapılacak.

31 Ekim 2009 Cumartesi ve 1 Kasım 2009 Pazar günü iki günlük bir programda yapılacak olan sempozyumun ilk gününde “Arguvan Halk Müziğinin Türk folkloru içindeki yeri” ele alınacak. Arif Sağ, M.Ali Özdemir, Murat Bulgan, Nuray Ergün, Volkan Aslan, Uğur Türkmen ve Okan Murat Öztürk’ün konuşmacı olarak katılacakları sempozyumda Can Aydoğdu da bir dinleti sunacak.

Sempozyumun 2. Gününde “ Arguvan’ın ekonomik açıdan kendine yeterliliğinin sağlanması” konusu ele alınacak. Konuşmacı olarak da: Alemdar Yalçın, Hasan Hüseyin Doğan, Kazım Yalçınoğlu, Mahmut Özdemir, Hidayet Çelik ve Mustafa Çıplak katılacaklar. Ayrıca Mehmet  Sarıaltın bir dinleti sunacak.

Sunuculuğunu Gülhan Birsöz’ün yapacağı sempozyumda  Rıza Parlak’ın hazırladığı bir fotoğraf resim sergisi açılacak. Saat 12.00-17.00 arası yapılacak sempozyumda katılımcılara yöresel yemekler ikram edilecek.

Kaynak: arguvanhaber.com

By Radyo Arguvan

Radyo Arguvan 2006 yılından beri aralıksız olarak yayın yapan ve Arguvan'ı ve Arguvan kültürünü tanıtmayı kendisine esas görev olarak gören Web Sitesidir. Radyo Arguvan adında anlaşılacağı üzere, Arguvan Türkülerinin yayınlandığı bir Radyo Sitesidir. Arguvan Türkülerinin yanında Halk Türküleri ve Özgürlük Türkülerinede yer vermektedir. Kültür ve Sanatta Halktan yana Tavır koymayı benimsemiştir.

  • https://radyo1.radyo-dinle.tc:7041
  • Radyo Arguvan