‘Geleneksel’ ve ‘Uluslararası’ Ünvanları verilen ve Malatya Kayısı Festivalini dahi gölgesinde bırakan Arguvan Türkü Festivalinin her yıl yapılan Etkinliğinin 2013 Programınin; öne sürülen iki gerekçeyle yapılmayacağını İstanbul Arguvan Vakfı Resmi Web Sitesi tarafından duyuruldu.

(Arguvan Belediye Başkanımız Saygıdeğer Hüseyin Taştan’a acil şifalar diliyor, ilgili açıklamayı bilgilerinize sunuyoruz.)

Arguvan Belediyesi, Arguvan Vakfı ve İstanbul’da bulunan Köy Derneklerinin ortak görüşü ile 2013 yılında yapılacak olan Uluslararası Arguvan Türkü Festivalinin aşağıda belirtilen sebeplerden dolayı 2014 yılında yapılması benimsendi.

       1. Arguvan Belediye Başkanımızın önemli bir sağlık sorununun olması,
       2. Arguvan Vakfımızın yıllardan beri özlemini çektiği kendi yerine kavuşabilmesi için gerekli maddi katkı sağlanması konusunda çalışma yapılması.

    2014 yılında yapılacak Festivalin içeriğinin zenginleştirilmesi ve  konseptinin geliştirilmesi, projeler üretilmesi konularında  aşağıdaki isimlerden oluşan  komisyon çalışma yapmak için görev almıştır.
          Rıza Parlak, Mehmet Uçar, Azmi Tulunay, Aziz Fidan, Süleyman Kılıç, Hakkı Genç, Muharrem Arduç, Adıgüzel Göksu, Muharrem Korkmaz

 Bu konuda tüm hemşehrilerimizin anlayış göstereceğini umuyor, 2014 yılında yapacağımız Festivalimizde buluşmak dileğiyle…

 

Bilgi ve Görsel Kaynagı: Arguvan Vakfı Sitesi

By Radyo Arguvan

Radyo Arguvan 2006 yılından beri aralıksız olarak yayın yapan ve Arguvan'ı ve Arguvan kültürünü tanıtmayı kendisine esas görev olarak gören Web Sitesidir. Radyo Arguvan adında anlaşılacağı üzere, Arguvan Türkülerinin yayınlandığı bir Radyo Sitesidir. Arguvan Türkülerinin yanında Halk Türküleri ve Özgürlük Türkülerinede yer vermektedir. Kültür ve Sanatta Halktan yana Tavır koymayı benimsemiştir.

  • https://radyo1.radyo-dinle.tc:7041
  • Radyo Arguvan