Image

ImageHer yıl geleneksel olarak düzenlenen Arguvan Türkü Festivalinin 7.’si vatandaşların yoğun ilgisiyle sona erdi. Festivalin son gününde, türkü şölenini izlemeye gelenler arasında CHP Genel Sekreteri Önder Sav, CHP Grup Başkanvekili ve Ankara Milletvekili Süha Okay, CHP Genel Sekreter Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Mehmet Ali Özpolat, Genel Sekreter Yardımcısı Mesut Değer, CHP milletvekilleri ve il başkanları ile ilçe ve belediye başkanları da vardı.

Daha sonra bir konuşma yapan Arguvan Belediye Başkanı Hüseyin Taştan, katılımları dolayısıyla protokol üyelerine teşekkür ederek, “Arguvan Türkü Festivali’nde emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum. Seneye türkü festivalimizin sekizincisinde görüşmek üzere hoşçakalın” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından sahneyi birbirinden ünlü Türk Halk Müziği sanatçıları aldı. Grup Yorum ile alanı dolduran binlerce kişi bir ağızdan türkülere eşlik etti. Gecenin finalini ise Dertli Divani yaptı. Gece havai fişek gösterisiyle sona erdi.

By Radyo Arguvan

Radyo Arguvan 2006 yılından beri aralıksız olarak yayın yapan ve Arguvan'ı ve Arguvan kültürünü tanıtmayı kendisine esas görev olarak gören Web Sitesidir. Radyo Arguvan adında anlaşılacağı üzere, Arguvan Türkülerinin yayınlandığı bir Radyo Sitesidir. Arguvan Türkülerinin yanında Halk Türküleri ve Özgürlük Türkülerinede yer vermektedir. Kültür ve Sanatta Halktan yana Tavır koymayı benimsemiştir.

Bir cevap yazın