Image

Image

Arguvan Bld. Başkanı Hüseyin Taştan

Arguvan Türkü festivalinin 11-12/07/2009 tarihinde düzenlenmesi nihai karar olarak benimsendi. Arguvan Belediye Başkanı Hüseyin Taştan ve Arguvan Vakfı Başkanı Sadık Kayhan ve Arguvan köylerinin dernek yöneticilerinin katılımı ile yapılan toplantıda bu tarihde yapılması nihai karar olarak benimsendi.

Geleneksel olarak düzenlenen Arguvan Türkü Festivali bilinldiği üzere Arguvan Sivil toplum örgütlerinin ve Arguvan Belediye Başkanlığının öncülüğünde düzenlenmektedir. Gecen yıl bu organizasyon şekli kırılmış Arguvan Vakfı ve Arguvan sivil toplum örgütleri devre dışı bırakılmıştır. Bu festivale Kültür Bakanlığı  katkı sunmuştu. Bu yıl ise bu konuda  birlikte düzenleme kararının çıkması konusu tüm Arguvanlıları mutlu kılmıştır. Konu ile ilgili gelişmeleri arguvankoyleri.com olarak siz okurlarımıza aktarmaya devam edeceğiz.

Arguvan Belediye Başkanı Hüseyin Taştan  bu kararın ve bu tarihin  bir nihai karar olduğunu ve henüz kesinleşmediğini ifade etti.

Kaynak: www.arguvankoyleri.com 

By Radyo Arguvan

Radyo Arguvan 2006 yılından beri aralıksız olarak yayın yapan ve Arguvan'ı ve Arguvan kültürünü tanıtmayı kendisine esas görev olarak gören Web Sitesidir. Radyo Arguvan adında anlaşılacağı üzere, Arguvan Türkülerinin yayınlandığı bir Radyo Sitesidir. Arguvan Türkülerinin yanında Halk Türküleri ve Özgürlük Türkülerinede yer vermektedir. Kültür ve Sanatta Halktan yana Tavır koymayı benimsemiştir.

  • https://radyo1.radyo-dinle.tc:7041
  • Radyo Arguvan