Image

ImageMalatya 8. Arguvan Türkü Festivali’nin bu yıl 24-25 Temmuz günleri gerçekleştirileceği bildirildi.

İstanbul’da bulunan Arguvan Vakfı ve Köy Dernekleri ile Arguvan Belediyesi’nin işbirliğiyle düzenlenecek Arguvan 8. Türkü Festivali’nin 24-25 Temmuz 2010 tarihlerinde yapılacak. Belediye Başkanı Hüseyin Taştan, Festival hazırlıklarını sürdürdüklerini belirtti.

8. Arguvan Türkü Festivaline CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da davet edileceği öğrenildi.

Festival Komitesi Türkü Festivaline katılacak sanatçıları da belirledi. Türk Halk Müziğinin usta sesi Arif Sağ Festivalin onur konuğu olurken, Cengiz Özkan, Nurettin Rençber, Yeninur Ada, Haydar Ulaş, Seval Eroğlu, Ali Özel, Zeynep Karababa, Ayla Karacan, Zuhal, Grup Mavra, Semra Aslan, Rıza ve Barış, Ahmet Turan Ercan adlı sanatçılar festivalde sahne alacak.

Festivale ayrıca, Yunan Halk Müziği Grubu, Azerbeycan Halk Müziği Grubu, Ermenistan Halk Müziği Grubu, Hindistan Halk Müziği Grubu yurt dışından gelerek katılırken, Festivalde ayrıca, Sokak Tiyatrosu, Sinema Gösterimi, Sinevizyon Gösterimi yapılacak.

Panel hazırlığı yapılırken, Köy Gezisi düzenlenecek ve Orkestra Arguvanlı gençler de sahne alacak. Festivali ise Sabahat Arslan sunacak.

By Radyo Arguvan

Radyo Arguvan 2006 yılından beri aralıksız olarak yayın yapan ve Arguvan'ı ve Arguvan kültürünü tanıtmayı kendisine esas görev olarak gören Web Sitesidir. Radyo Arguvan adında anlaşılacağı üzere, Arguvan Türkülerinin yayınlandığı bir Radyo Sitesidir. Arguvan Türkülerinin yanında Halk Türküleri ve Özgürlük Türkülerinede yer vermektedir. Kültür ve Sanatta Halktan yana Tavır koymayı benimsemiştir.

  • https://radyo1.radyo-dinle.tc:7041
  • Radyo Arguvan