Image

ImageAnkara Arguvanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği 23 Mayıs 2009 Cumartesi günü 153 kişi ile Hacı Bektaş´a ziyarette bulundu.

Cumartesi gecesi saat 03.00´de 2 otomobil aşçı ile 10 kişilik bir ekip önceden gidip kurbanlar kestirip hazırlıklar yaptılar. Sabah saat 06.00 da semtlerden servislerle alınan Arguvanlılar, Samsun yolunda buluşup saat 07.00 de 3 otobüs 2 otomobil ile hareket ettiler.

Saat 10.30 da Hacı Bektaş´ta olan kafile önce daha evvel ayarlanmış kılavuzların anlatımıyla türbeyi ziyaret etti. Çarşıyı gezip alışveriş yaptılar. Daha sonra Ozanlar Anıtı ve Delikli Taşa (Çilehaneye) geçtiler. Burada Dede Rahmi Orhan´ın lokma duasını okumasından sonra yine güzel organize edilmiş görevliler hızlı ve düzenli lokma dağıtımına geçildi. Buraya Arguvan Belediye Başkanı Sn. Hüseyin Taştan, eşi ve kızı ile Hacı Bektaş Belediye Başkanı Sn. Ali Rıza Selmanpakoğlu da katıldı. Lokmalar yendikten sonra delikli taş ziyareti gerçekleştiren kafile saat 15.15 de Hacı Bektaş´tan ayrıldı.

Image 

Image 

Image 

Image 

Haber Kaynak: Süleyman Özerol

By Radyo Arguvan

Radyo Arguvan 2006 yılından beri aralıksız olarak yayın yapan ve Arguvan'ı ve Arguvan kültürünü tanıtmayı kendisine esas görev olarak gören Web Sitesidir. Radyo Arguvan adında anlaşılacağı üzere, Arguvan Türkülerinin yayınlandığı bir Radyo Sitesidir. Arguvan Türkülerinin yanında Halk Türküleri ve Özgürlük Türkülerinede yer vermektedir. Kültür ve Sanatta Halktan yana Tavır koymayı benimsemiştir.

  • https://radyo1.radyo-dinle.tc:7041
  • Radyo Arguvan