Arguvanda ‘Ben yaptım oldu’, ‘Ben istersem yaparım’, ‘Ben istemezsem, itaat edeceksiniz’, ‘Madem çok biliyorsunuz, zamanında siz yapsaydınız’ gibi klasik kaba Recepsel yaklaşım ve tutumla gerek Parti içerisinde gereksede Arguvan Yerelinde Muhalif olarak gördükleri, kişi, kurum, çevre ve İşyeri Mekanlarını hedef alan bir anlayışın İktidar olmasının Arguvan Halkını ciddi anlamda rahatsız ettiği, Arguvan adına yola çıktıklarını iddia edenlerin Makam ve Konum sevdalarının herşeyin önüne geçtiği gerçekliği endişeyle izleniyor.

150 metrelik Çarşısında bulunan bazı İşyerlerinin Belediye tarafından özellikle işlevsiz hale getirilme çabası, belediye Çatısı altında çalışan Emektarlara sözkonusu İşyerlerinden Alış-Veriş yapmamaları hatta Selam-Sabahı kesmeleri yönünde Faşizan bir Baskı uygulandığı yönünde iddialar bizzat bazı Belediye Emektarları tarafından ilgili Mekan sahiplerine iletildiği bildirildi.

İddialar arasında; Eski Şişli Belediye Başkanı kafasıyla, güncel Ovacık Belediye Başkanı Belediyeciliğini harmanlamanın ortaya çıkardığı Politik kafa bir taraftan TOKİ’cilik oynarken diğer yandan tarlalara Ekin ekebiliyor, Rakibi veya Muhalifi gördüğü kişi ve Mekanları yoketmeye çalışırken yandaş gördüğü kişi ve Mekanlara elindeki her türlü olanağı sunabiliyor.

Arguvanda yüzlerce Bakıma muhtaç Yaşlı insanımızın sağlık sorunlarından dolayı evinden çıkamayıp, zor şartlar altında hayatını sürdürmeye çalıştığı bir Coğrafyada, Yaşlılarımızın Bakımıyla ilgilenecek bir Merkez yapmak yerine…. sadece ‘inşaat olsun, gösteriş olsun, takım-kravat-plaketli Tören olsun’ sevdasına içini neyle dolduracaklarını kendilerininde bilmediği bir Türkü Müzesi Binası sevdasıyla Arguvan ve Arguvan gerçeklerinden ne kadar uzak olduklarınıda gösterdikleri diğer bir eleştiri alan tutum olarak duyarlı Kamuoyu tarafından eleştiriliyor.

Arguvanda yaşam savaşı veren kimsesiz konumundaki Yaşlıların haftada enaz 1-2 kez Belediye araçlarıyla evlerinden alınarak yapılması mecburi bir BakımEvinde Elbiselerinin yıkanması, Banyo yaptırılması, Vucut Bakımı ve diğer ihtiyaçlarının karşılanması mı daha hayırlı bir adımdır yoksa dokunulmaz ve ihtiyaç duyulmayan bir Müzeye kurban edilmesi mi daha doğru bir yatırımdır bunuda yine Kamuoyunun takdirine bırakmak gerektiği yine eleştiri odaklarından alınan bilgiler arasında yer alıyor…

Radyo Arguvan Arguvan Merkez

By Radyo Arguvan

Radyo Arguvan 2006 yılından beri aralıksız olarak yayın yapan ve Arguvan'ı ve Arguvan kültürünü tanıtmayı kendisine esas görev olarak gören Web Sitesidir. Radyo Arguvan adında anlaşılacağı üzere, Arguvan Türkülerinin yayınlandığı bir Radyo Sitesidir. Arguvan Türkülerinin yanında Halk Türküleri ve Özgürlük Türkülerinede yer vermektedir. Kültür ve Sanatta Halktan yana Tavır koymayı benimsemiştir.

  • https://radyo1.radyo-dinle.tc:7041
  • Radyo Arguvan