Image

ImageBozan Köyü Muhtarlığı ve Bozan Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin katkıları ile, Köyde bulunan Okulun bakım ve onarımları devam etmektedir. Yapılan çalışmalar ve gelişmeleri sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Yıllardır atıl bir halde duran ve bakımsızlıktan çökme noktasına gelen bina kurtarılmaktadır. Dün itibariyle yapılan çalışmalar neticesinde, elektrik tesisatı değiştirilmiştir. Derneğin katkıları ile kullanılır bir hale getirilmiştir. Özellikle Dernek Başkanı Mustafa Gültekin ve yöneticilerden Ali Ekber Öztürk, Hüseyin Öztürk’ün katkıları unutulmamalıdır. Binanın bakımının yapılması ile birlikte kullanıma açık malzeme bağışları da gelmeye başlamıştır.

Bunları da köylülerimizle paylaşmak istiyoruz.

Kültür Evi’ne,
– Turunç Karakuş-Gültekin (Ali Rıza Gülteki’in Kızı) tarafından bir Buzdolabı,
– Ali Ekber Öztürk tarafından Üçlü Fırın Ocağı ve Tüpü,
– Dernek tarafından ayrıca 3 masa ve 20 sandalye alınarak bağışta bulunulmuştur.

Yukarıda belirtilen malzemeler, Kültür Evi’ne bırakılmıştır. 

Haber: Ali İhsan Öztürk / Bozan

 

By Radyo Arguvan

Radyo Arguvan 2006 yılından beri aralıksız olarak yayın yapan ve Arguvan'ı ve Arguvan kültürünü tanıtmayı kendisine esas görev olarak gören Web Sitesidir. Radyo Arguvan adında anlaşılacağı üzere, Arguvan Türkülerinin yayınlandığı bir Radyo Sitesidir. Arguvan Türkülerinin yanında Halk Türküleri ve Özgürlük Türkülerinede yer vermektedir. Kültür ve Sanatta Halktan yana Tavır koymayı benimsemiştir.

  • https://radyo1.radyo-dinle.tc:7041
  • Radyo Arguvan