Image

Son Yerel Seçimlerde Bozan Köyü Muhtarlığı görevine seçilen Muharrem Öztürk ilk icraatlarına Eski Bozan Köyü İlkokulu ve Lojmanını Köy Muhatrlık Bürosu ve Kültür Evine dönüştürerek başladı. 

BOZAN KÖYÜ MUHTARLIĞI’NIN İLK GİRİŞİMLERİ

ImageBozan Köyü Muhtarlığının girişimleri neticesinde, Köyde bulunan İlkokul binası Arguvan Kaymakamlığı ile yapılan yazışma neticesinde, Köy Muhtarlığı ve Kültür Evi olarak tahsisi yapılmıştır. Bundan sonraki süreçte, bir an önce burasının tadilat ve bakımı yapılmak suretiyle hizmete açılmasıdır.

Bozan Köyü Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkan ve Yönetim Kurulu Üyelerinin katkıları ile, ilk olarak giriş kapısı yaptırılmış ve kırık camlarının tamamını, 22 Nisan 2009 tarihinde taktırmıştır. Gerekli boyası ve çatınında bakımı en kısa süre içerisinde yapılacaktır. Buranın genel bakımı yapıldıktan sonra, buraya bir telefon hattı alınarak internet bağlantısı yapılacağı ve köyde kalan ailelerle isteyenlerin görüşme imkanına kavuşturulacağı ve Ankara Arguvanlılar Derneği Başkanı Sayın Asım Aydoğdu tarafından ise, bir bilgisayar bağışlanacağı bildirilmiştir.

Kültür Evi’nin açılışına kadar, kütüphanesininde oluşması için gerekli girişimlere başlandığı bilgisi verilmiştir. BOZAN-DER tarafından 10 adet masa ve 50 adet sandalye alınarak kültür evine bırakılmıştır. Binanın genel bakımı ve çevre düzenlemesi en kısa sürede yapılarak hizmete sunulacağı bilgisi verilmiştir.

Haber: Ali İhsan Öztürk / Deniz Çamur 

By Radyo Arguvan

Radyo Arguvan 2006 yılından beri aralıksız olarak yayın yapan ve Arguvan'ı ve Arguvan kültürünü tanıtmayı kendisine esas görev olarak gören Web Sitesidir. Radyo Arguvan adında anlaşılacağı üzere, Arguvan Türkülerinin yayınlandığı bir Radyo Sitesidir. Arguvan Türkülerinin yanında Halk Türküleri ve Özgürlük Türkülerinede yer vermektedir. Kültür ve Sanatta Halktan yana Tavır koymayı benimsemiştir.

  • https://radyo1.radyo-dinle.tc:7041
  • Radyo Arguvan