Image

Image

CHP’den Adana Milletvekilliği için aday adayı olan Sanayi Odası Genel Sekreteri Gazi Yılmaz,  “Adana’da 1970’li yılların seçim ruhunu yakalayıp, CHP’nin ilkelerini Türkiye’ye hakim kılmak üzere yola çıktım” dedi.

CHP’den Adana milletvekilliği için başvurusunu yaparak kente dönen Adana Sanayi Odası Genel Sekreteri Gazi Yılmaz, “Adaylık başvuruları nedeniyle tüm yurttan genel merkezimize yansıyan heyecan, halkın beklentilerinin partimizde olduğunun en büyük göstergesiydi. CHP’nin yeni Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da, Bülent Ecevit gibi halkın umudu olarak görülüyor” dedi.
Kılıçdaroğlu’nun aday adayları ile yaptığı toplantıya katıldıktan sonra dönerek temaslarına başlayan Yılmaz, Adana’da CHP’nin birinci parti olduğu geçmiş yıllardaki heyecan ve beklentinin bu seçim öncesinde de kendini gösterdiğini, bunun ilk işaretlerinin de Anayasa referandumunda alındığını belirterek şöyle devam etti:
“Özgürlük, çoğulculuk ve kapsayıcılık ilkesi ile toplumun tüm kesimlerinin hakça bir düzende mutluluğunu ve eşit gelir dağılımını hedef alan CHP politikaları, ancak bu ilkelere inanmış kadrolarla uygulanabilecektir. Düşüncelerin dahi yargılandığı bir karanlık döneme giren ülkemizin gelecek 5 yılda yeniden aydınlığa kavuşmasının yegane anahtarı da TBMM’dir. Bu nedenle TBMM’de 12 Haziran’dan sonra oluşacak kadrolar, halkı arkasına alan, sadece halka güvenen isimlerden oluşmalıdır. Bu yolda vereceğim mücadeleye hazır olarak, CHP saflarında yer aldım.
Eğitim, para-kredi, istihdam ve reel ekonomi politikaları konularında uzman olan Gazi Yılmaz, 1950 yılında Malatya’nın Arguvan ilçesinde doğdu.  Akçadağ Öğretmen Okulu ve Çukurova Üniversitesi İktisadi Bilimler Fakültesi’ni bitirdi. Bir süre öğretmenlik yaptıktan sonra Merkez Bankası’nda görev aldı.  Mersin Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak dersler verdi. Daha sonra görev aldığı İnterbank’ta Mersin, İskenderun, Gaziantep ve Adana Şube Müdürlükleri, Çukurova Bölge Müdürü ve Genel Müdür Yardımcılığı görevlerine getirildi. 2002’de kamu bankalarının yeniden yapılandırılması  kapsamında TC Ziraat Bankası’na geçti. Çukurova Bölge Başkanı olarak görevlendirildi. 84 şube ve 2 bin 400 personeli olan bölgeyi yeniden yapılandırdı.Tarım kredilerinin  kullandırılması  konusunda hazırladığı proje  T.C.Ziraat Bankasının süreci olarak yürürlüğe konuldu. 2005’de Mensa Mensucat A.Ş de yeniden yapılandırma göreviyle Yönetim Kurulu Murahhas üyesi olarak görev yaptı. 2006’da kendi şirketini kurarak Adana’da birçok firmanın Organizasyon, yeniden yapılanma, insan kaynakları ve toplam kalite konularında yönetim danışmanlığını yaptı. 2007’de Adana  Sanayi Odası Genel Sekreterliği görevine atandı.
Birçok sivil toplum kuruluşuna üye olan Gazi Yılmaz evli olup bankacılık, işletme ve hukuk dalında görev yapan 3 çocuğu bulunuyor.

Sayın Yılmaz’a sonsuz Başarılar dileriz. Yolu açık olsun… RADYO ARGUVAN

By Radyo Arguvan

Radyo Arguvan 2006 yılından beri aralıksız olarak yayın yapan ve Arguvan'ı ve Arguvan kültürünü tanıtmayı kendisine esas görev olarak gören Web Sitesidir. Radyo Arguvan adında anlaşılacağı üzere, Arguvan Türkülerinin yayınlandığı bir Radyo Sitesidir. Arguvan Türkülerinin yanında Halk Türküleri ve Özgürlük Türkülerinede yer vermektedir. Kültür ve Sanatta Halktan yana Tavır koymayı benimsemiştir.

  • https://radyo1.radyo-dinle.tc:7041
  • Radyo Arguvan