Image

ImageAK Parti Malatya milletvekili adayları toplu halde Arguvan ilçesine giderek burada seçim çalışması yaptı. AK Partili Öz, “Aleviler hiçbir partinin arka bahçesi değildir” dedi.  Bunu dediği mekan ise Alevi inancının yaşanması için büyük özverilerle açılan Arguvan Cemeviydi. AKP temsilcilerine Cemevi kapısını 2 tas yemek uğruna açanlar bilmelidirler ki Cemevleri Çay parası için propaganda yaptırılacak Kıraathaneler değildir. 

AK Parti İl başkanı Bülent Tüfenkçi, milletvekilli adayları Mustafa Şahin, Cemal Akın, Ömer Faruk Öz ve Şanal Tosun ile birlikte çok sayıda partili Arguvan ilçesinde seçim çalışmasında bulundular. Arguvan’ın Parçikan köyüne giden AK Partililer, daha sonra Arguvan ilçeisen geçtiler. Arguvan Belediye Başkanı Hüseyin Taştan’ı ziyaret eden AK Partileler, daha sonra Cemevine geçerek, buradakilerle birlikte öğle yemeği yedi.

Yemekte milletvekili adayları adına konuşan Ömer Faruk Öz, “Bugüne kadar Alevi vatandaşlarımızın kardeşlerimizin oylarını alan CHP Alevilere neler yaptı. Türkiye’de ilk kez Alevi çalıştayını AK Parti yapmıştır. Alevileri yok sayanlar bir şey vermeyenler Alevileri kendi arka bahçeleri görmesinler. Aleviler artık kimin bu ülkeye hizmeti en iyi yapacaklarını biliyorlar. Arguvan’ın CHP ye oy veriyor imajı inşallah bu seçimde kırılacaktır. Bu ülkede artık herkes göğsünü gere gere inancını, mezhebini, etnik kimliğini, kültürünü çekinmeden söylüyorsa, bu Ak kadroların başarısıdır. Bu dönemde daha güçlü kadrolarla daha çok hizmet vereceğiz” dedi.

Öz, Arguvan tarımı için çok önemli bir proje olan Yoncalı Barajı içinde bu yıl çalışmalara başlanılacağını ve bu projenin kısa sürede bitirilmesi için her türlü çalışmanın yapılacağını söyledi.

Cemevindeki toplantıda konuşan Alevi Dedesi Hasan Dede, birlik, beraberlik ve destek mesajları verdi. Bu arada Drejanlılar Derneği Başkanı Nevzat Öztürk ise Drejanlıların AK Parti’ye verdikleri desteği hatırlattı.

AK Parti heyeti, Arguvan’dan sonra Yazıhan ilçesine geçerek, burada çalışmalarda bulundu.
 
Kaynak: İHA

By Radyo Arguvan

Radyo Arguvan 2006 yılından beri aralıksız olarak yayın yapan ve Arguvan'ı ve Arguvan kültürünü tanıtmayı kendisine esas görev olarak gören Web Sitesidir. Radyo Arguvan adında anlaşılacağı üzere, Arguvan Türkülerinin yayınlandığı bir Radyo Sitesidir. Arguvan Türkülerinin yanında Halk Türküleri ve Özgürlük Türkülerinede yer vermektedir. Kültür ve Sanatta Halktan yana Tavır koymayı benimsemiştir.

  • https://radyo1.radyo-dinle.tc:7041
  • Radyo Arguvan