Önümüzde 2014 Mart ayı içinde yapılacak yerel belediye seçimlerinde başkan adaylığı için Arguvan İlçemizin CHP Bel. Başk. Adayı belirlendi.. İlçemizin geri bırakılmışlığı nedeniyle, ‘’Altı değerli aday yoldaşımız bu hizmete amade olarak 6 Ekim 2013 Pazar Günü güler yüz ve samimi bir hava içerisinde, üyelerin tercihine katıldılar..

Sandıklar açılmadan önce, Aday adayları ‘’sonuçta, üyenin tercihi kim olursa olsun’’ partimize sadık ve saygılı kalarak , Arguvan ve tüm ülke de ‘’çağdaş demokratlaşmanın yolunu açmak için, her yerde birer nefer olarak partimizin yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz, gibi bu samimi açıklamalar ‘’3 CHP Milletvekili, ilçe teşkilatı ve büyük bir izleyici dinleyici önünde yapıldıktan sonra; Sandıklar açılarak toplanan CHP üye oyları ‘’Altı’’ aday arasında ayrıldı okundu gösterilerek sayıldı ve açıklandı..

Sonuç; İstanbul Arguvanlılar Kültür Vakfı Başkanı Sayın Mehmet KIZILDAŞ CHP Arguvan Bel. Başkan Adayı olarak belirlenmiş oldu.. Bu hizmet yarışmasına katılan 6 aday adayı yoldaşlara teşekkürlerimizi bir borç bilerek, Sayın Mehmet KIZILTAŞ yoldaşa da, Arguvan Ve Köylerinde çözüm bekleyen sorunların çözümü için mücadele edeceğine inanarak, şimdiden teşekkür ediyor kolaylıklar diyoruz..

Önümüzde süreçte, Arguvan ve yöre halkına tam güvenimizle ‘’yoluna çıkacak engelleri de aşacağı inancımızla, başarılar diliyor yolu açık olsun diyoruz..

Haber: Ali Rıza Uğurlu

Arkasına büyük bir desteği alan Kızıldaş’ın CHP ve Arguvan açısından en ideal Aday olduğu, Köy Derneklerinin çoğunluğunun Adayı olarak yarışa katıldığı ve kazanacağına kesin gözüyle bakılıyordu. 

CHP Adayı olanın Belediye Başkanı olacağına kesin gözüyle bakılan Arguvanda, ön seçimi kaybedenler arasından bazı isimlerin başka alternatifler üzerinde çalışarak Belediye Başkanlığına Aday olma yolunu izleyecekleri öğrenildi.

Sayın Kızıldaş’ı öncelikle bu ilk başarısından dolayı Tebrik ediyor ve Yerel seçimlerde ipi gögüsleyen isim olacağına inanıyor, başarılar diliyor, destekliyoruz. (RadyoArguvan.COM)

By Radyo Arguvan

Radyo Arguvan 2006 yılından beri aralıksız olarak yayın yapan ve Arguvan'ı ve Arguvan kültürünü tanıtmayı kendisine esas görev olarak gören Web Sitesidir. Radyo Arguvan adında anlaşılacağı üzere, Arguvan Türkülerinin yayınlandığı bir Radyo Sitesidir. Arguvan Türkülerinin yanında Halk Türküleri ve Özgürlük Türkülerinede yer vermektedir. Kültür ve Sanatta Halktan yana Tavır koymayı benimsemiştir.

  • https://radyo1.radyo-dinle.tc:7041
  • Radyo Arguvan