Image

Sitemize ulaştırılan ve Kamuoyunun bilgisine sunulan Erhan Yılmaz imzalı açıklama:

Sevgili Hemşehrilerim, Değerli Kültür Dostlarım,

Image

Erhan YILMAZ

Daha önce de belirttiğim gibi, bugüne kadar, bazı özel durumlarım nedeniyle Arguvan Türkü Festivalleri ve Malatya İnönü Üniversitesi’ndeki Arguvan Türkü Günleri hariç, Ankara dışındaki hiç bir konser, radyo ve televizyon programı davetlerine katılamamaktaydım.

Biraz da ısrarlı bir biçimde davet edildiğim için katıldığım, Arguvan Türkü Festivalleri ve Malatya İnönü Üniversitesi’ndeki Arguvan Türkü Günleri de dahil, Ankara’da yapılan Ankara Arguvanlılar Derneğimizin hemen her etkinliğinde görev aldım hatta, hasta hasta sahneye çıkıp hem Arguvan Kültürüne hizmet etmeye hemde Ankara Arguvanlılar Derneğimize bir katkı sunmaya çalıştım ve bu etkinliklerin hiç birinden de tek kuruş ücret almadım alamam da..

Tüm bunlara karşın, Ankara Arguvanlılar Derneğimizdeki halka da açık olan son toplantılardan birinde bazı çevrelerce, Arguvanlıların hemen her etkinliğinde özellikle bana yer verildiği ve benim tüm bu etkinliklerden nemalandırıldığım şeklinde görüşler ileri sürüldüğü hususunda duyumlar almış bulunmaktayım.

Hem bu çevrelerin hemde yukarıda ikinci paragrafta belirttiğim gerçekleri bilemeyen diğer çevrelerin de aynı şekilde düşünebileceği kaçınılmazdır. Çünkü işin aslını herkese anlatmak hiç de kolay olmamaktadır.

O nedenle, bu tür düşüncelere inanılmaz derecede üzüldüğümü belirtir, söz konusu diğer çevrelerin de bu şekilde düşünmelerine meydan vermemek üzere artık hiçbir etkinlikte görev alamayacağımı bilmenizi istiyorum.

Kamuoyumuza saygı ile duyurulur.

ERHAN YILMAZ / Ankara

By Radyo Arguvan

Radyo Arguvan 2006 yılından beri aralıksız olarak yayın yapan ve Arguvan'ı ve Arguvan kültürünü tanıtmayı kendisine esas görev olarak gören Web Sitesidir. Radyo Arguvan adında anlaşılacağı üzere, Arguvan Türkülerinin yayınlandığı bir Radyo Sitesidir. Arguvan Türkülerinin yanında Halk Türküleri ve Özgürlük Türkülerinede yer vermektedir. Kültür ve Sanatta Halktan yana Tavır koymayı benimsemiştir.

  • https://radyo1.radyo-dinle.tc:7041
  • Radyo Arguvan