Image

İstanbulda bulunan Arguvan ve Köyleri Eğitim Kültür Vakfı Başkanı Sayın Mehmet Kızıldaş yaptığı bir açıklamayla 16 Ekim 2010 saat 20.00’de İstanbul Ümraniye, Salon Vals’da Dostluk ve Dayanışma Yevereği akşamı düzenleceklerini duyurdu.

 Image

Bu Yemekli buluşmada sahne alacak olan Sanatçımız Erhan Yılmaz’da bir açıklama yaparak tüm Türküsever Arguvanlılara ”hepinizi kendi yörelerinizin kırsalında biraz dolaştırmaya çalışacağım” dedi. Açıklama aşağıda. Vakfımıza ve tüm konuklara ve de Sayın Erhan Yılmaz’a güzel bir akşam ve başarılar diliyoruz.

 

Erhan Yılmaz’ın Açıklaması: 

 

Image

Erhan Yılmaz

İstanbul ve Çevresindeki Sevgili Hemşerilerim ve Çok Değerli Türkü Dostlarım,

Birçoğunuzun bildiği üzere,  elimde olmayan nedenlerle Ankara dışına çıkmam pek mümkün olamadığından, çok uzun zamandan beri İstanbul’a da gelemiyor ve siz değerli türkü dostlarımla birlikte olamıyordum.  Ancak, İstanbul’daki siz türkü dostlarımın bu kez ısrarla beni aranızda görmeyi arzu ettiğinizi Vakıf Başkanımız Sn Mehmet KIZILDAŞ’DAN öğrenir öğrenmez sizlerle birlikte olabilmek için tüm şartlarımı zorlamaya başladım ve sonunda başardım da…

Bu durumda, İstanbul’daki Arguvan ve Köyleri Eğitim Kültür Vakfımızın 16 Ekim 2010 Cumartesi akşamı; Atakent Mahallesi Reşit Paşa Caddesi No: 18 Ümraniye/İSTANBUL adresindeki Salon Vals’ de yapacağı yemekli gecede sahne alacağımdan; her zaman müsait olamadığım için bu konserde pek çoğunuzla birlikte olmayı ben de çok arzu ediyorum.  

O güzelim Arguvan Türküleri ile elimden geldiğince, ama sessiz ve sakin bir ortam oluşturmanız halinde ve de iyi bir ses düzeni sağlanması halinde; İstanbul’un o inanılmaz trafik sıkıntısından,  gürültü ve patırtısının verdiği o dayanılmaz streslerinden sizleri bir nebze olsun uzaklaştırıp, hepinizi kendi yörelerinizin kırsalında biraz dolaştırmaya çalışacağım.

Özel ilginiz için sonsuz teşekkürler…  16.Ekim.2010 tarihindeki yemekli gecede görüşmek dileğiyle…

Sevgi ve saygılarımla
Erhan YILMAZ / Ankara

By Radyo Arguvan

Radyo Arguvan 2006 yılından beri aralıksız olarak yayın yapan ve Arguvan'ı ve Arguvan kültürünü tanıtmayı kendisine esas görev olarak gören Web Sitesidir. Radyo Arguvan adında anlaşılacağı üzere, Arguvan Türkülerinin yayınlandığı bir Radyo Sitesidir. Arguvan Türkülerinin yanında Halk Türküleri ve Özgürlük Türkülerinede yer vermektedir. Kültür ve Sanatta Halktan yana Tavır koymayı benimsemiştir.

  • https://radyo1.radyo-dinle.tc:7041
  • Radyo Arguvan