Image

ImageArguvan ve Köyleri Eğitim Kültür Vakfı, 20.02.2011 Pazar günü İstanbul Ataşehir Zübeyde Hanım Öğretmenevinde Arguvanlı Sanatçıları, Yazarları, Şairleri, Gazetecileri kahvaltılı bir toplantı düzenleyerek bir araya getirdi.

Arguvan ve Köyleri Eğitim Kültür Vakfı, 20.02.2011 Pazar günü İstanbul Ataşehir Zübeyde Hanım Öğretmenevinde Arguvanlı  Sanatçıları, Yazarları, Şairleri, Gazetecileri kahvaltılı bir toplantı düzenleyerek bir araya getirdi. Arguvan Vakfı başkanı Mehmet Kızıldaş, katılımcılara hitaben yaptığı konuşmasında özel bir gündemin olmadığını Sanatçılar, Yazarlar, Şairler, Gazetecileri bir araya getirmek olduğunu belirtti. Kızıldaş Vakfın yapmak istediği projeler ve çalışmalarından bilgi verip, sanatçıların sivil toplum örgütlerine katacakları çok şeyler olduğunu, bu nedenle görüşlerini önemsediklerini belirtti, katılımlarından dolayı teşekkür etti. Katılımcılarında kendi görüşlerini belirttiği konuşmaların yapıldığı kahvaltıda birbirini tanımayanlarında tanışmalarına imkân sağlanmış oldu.
Kahvaltıya Arguvan Vakfı yönetim kurulu ile yine Arguvan Kültürüne emek verenlerden de katılımlar oldu. Arguvan haber olarak Kahvaltıya katılanlardan isimlerini tespit edebildiklerimiz. Muharrem Temiz, Ali Abbas Aslantürk, Ali Ekber Gülbaş (Ekberi), Ali Rıza Uğurlu, Sema Şehnaz Yadigar, Ali Çelik, Seval Eroğlu, Battal Çıplak, Ebru Kayhan Kılıç, Vahap Gültekin, Hıdır Göksu, Cengiz Fidan, Rukiye Kubat, Hatice Eroğlu, Yasemin Eroğlu, Muzaffer Özdemir, Semra Aslan, Kemal Aslan, Turan Yalçınkaya, Kazım Eroğlu, Abuzer Karahan, Arife Kalender, Mesut Salman, Rıza Parlak, Kadir İncesu, İsmail Üstündağ, Ali Taşdöğen, Gazete Ataşehir.
Kahvaltıya katılanlar Zübeyde Hanım Öğretmenevinden ayrılırken Arguvan Vakfı Başkanı Mehmet Kızıldaş ve yönetim kuruluna teşekkür ettiler.
Haber-Kaynak-Muhabir: www.arguvanhaber.com – Fotograflar:Rıza Parlak

By Radyo Arguvan

Radyo Arguvan 2006 yılından beri aralıksız olarak yayın yapan ve Arguvan'ı ve Arguvan kültürünü tanıtmayı kendisine esas görev olarak gören Web Sitesidir. Radyo Arguvan adında anlaşılacağı üzere, Arguvan Türkülerinin yayınlandığı bir Radyo Sitesidir. Arguvan Türkülerinin yanında Halk Türküleri ve Özgürlük Türkülerinede yer vermektedir. Kültür ve Sanatta Halktan yana Tavır koymayı benimsemiştir.

  • https://radyo1.radyo-dinle.tc:7041
  • Radyo Arguvan