Image

ImageArguvan ve Köyleri Eğitim Kültür Vakfı’nın olağan genel kurul toplantısı, 24 Ocak 2010 Pazar günü vakfımız merkezinde yapıldı.
Genel kurulu açılış konuşması yapan geçmiş dönem vakıf başkanı Sadık S. Kayhan genel kurula katılan üyelere teşekkür etti. Yapılan seçimler sonucunda divan başkanlığına Hasan Aydın seçildi. Yönetim olarak iki yıllık süre içersinde yapılanlar hakkında bilgi veren Kayhan, yeni seçilecek yönetim kuruluna destek vereceklerini, artık kırgınlıkları bir kenara bırakıp Arguvan ve Kültürüne hizmet etmenin gayreti içersinde olunması gerektiğinin altını çizdi. Genel kurul önceden belirlenen gündem maddeleri gereği denetim raporlarının okunmasına geçildi. Hesaplarla ilgili söz almak isteyen vakıf eski başkanlarından Merdan Ercan geçmiş dönemdeki heaplarla ilgili bilgi verdi. Yönetim kurulu ve denetçilerin seçimine geçildi..

Yeni yönetim kurulu listesini divan kuruluna Mehmet Kızıltaş sundu, Genel kurulun onayına sunulan liste oy birliği ile kabul edildi. Yeni yönetimin belirlenmesinden sonra yapılan konuşmalarda özellikle geçmişte yaşanan kırgınlıkların tekrar edilmemesi hususunda temennilerde bulunuldu.

VAKIF YÖNETİM KURULU (ASİL)
Başkan Mehmet Kızıltaş
Hasan Aydın
T.Volkan Aslan
Veysel Karahan
Haydar Karaçam
H.Yusuf Mola
Sait Değirmenci

VAKIF YÖNETİM KURULU (YEDEK)
Ahmet Fırat
Sakine Yıldırım
Fatma Kılıç
Erol Çakmak
Aziz Fidan
Emrah Ekici
Erdal Özdemir

DENETİM KURULU (ASİL)
Metin Öztürk
Zeynel Suna
Ali İhsan Kaplan

DENETİM KURULU (YEDEK)
Ali Ekber Özdemir
İhsan Cömert

arguvanvakfi.org.tr

By Radyo Arguvan

Radyo Arguvan 2006 yılından beri aralıksız olarak yayın yapan ve Arguvan'ı ve Arguvan kültürünü tanıtmayı kendisine esas görev olarak gören Web Sitesidir. Radyo Arguvan adında anlaşılacağı üzere, Arguvan Türkülerinin yayınlandığı bir Radyo Sitesidir. Arguvan Türkülerinin yanında Halk Türküleri ve Özgürlük Türkülerinede yer vermektedir. Kültür ve Sanatta Halktan yana Tavır koymayı benimsemiştir.

  • https://radyo1.radyo-dinle.tc:7041
  • Radyo Arguvan