Image

ImageYerel Seçim sürecine birebir seçmen  markajı yapma taktiğiyle hazırlanan İslami sermayenin temsilcisi, din bezirganı AKP Arguvan Belediye Başkanı aday adayı belli oldu. Kısa bir süre önce  sitemiz vasıtasıyla duyurduğumuz ”AKP Arguvanda Alevi Aday çıkartacak” haberini doğrulayarak Arguvan Asar Köyü nufusuna kayıtlı Alevi kökenli Hamdullah Karaaslan aday adayı olarak çıktı.  Malatya Adliyesinde görev yapan Hamdullah  Karaaslan adaylığından dolayı görevinden istifa ederek seçim çalışmalarına başladı ve Tribünlere oynama taktiğiyle herkes tarafından olumlu karşılanacak bir takım vaadlerini sıraladı.

Vaadleri arasında partisinden aldığı DİNİ DUYGU VE HASSASİYETTEN SORUMLU PARTİ anlayışına somut bir örnek olarak Arguvan Abdal Musa Cemevi inşaatının tamamlanmasıda bulunuyor. İktidar Partisinin adayı olmasından dolayı İktidar gücene sahip olan Karaaslan verdiği sözleri yerine getirmek konusundada çok iddialı konuşarak ilk 6 ayda; verdiği sözler noktasında tüm adımları atamadığı takdirde İSTİFA edeceğini açıkladı.

Din bezirganı AKP adayının Propağandasını  yapan ve yayınlayan Arguvanlı kişi, Kurum ve bazı Arguvan Web Sitelerini AYDINLIK Yarınlar için,  AKP’ye,  AKP’li Adaylara ve AKP Kirliliğine karşı daha net ve ciddi bir tavır sergileyeme davet ediyoruz. Bu noktada Objektif ve Tarafsız Yayıncılık çizgisini aşan daha ciddi bir tehlikeyi görmek gerekir.

Bunu gördüğümüz için biz Tarafız.

Hamdullah Karaaslan ve Alevi kimliğini İslami sermayeye satan tüm Yol düşkünlerini kınıyoruz.

radyoarguvan.com Yönetimi

 

By Radyo Arguvan

Radyo Arguvan 2006 yılından beri aralıksız olarak yayın yapan ve Arguvan'ı ve Arguvan kültürünü tanıtmayı kendisine esas görev olarak gören Web Sitesidir. Radyo Arguvan adında anlaşılacağı üzere, Arguvan Türkülerinin yayınlandığı bir Radyo Sitesidir. Arguvan Türkülerinin yanında Halk Türküleri ve Özgürlük Türkülerinede yer vermektedir. Kültür ve Sanatta Halktan yana Tavır koymayı benimsemiştir.

  • https://radyo1.radyo-dinle.tc:7041
  • Radyo Arguvan