arguvan

Image01.Haziran 2010 saat 10 sularında Arguvan Bel. Başk. Sayın,Hüseyin TAŞTAN´ı makamında ziyaret ettim. Başkan rahat ve bazı çalışmaları kontrol ederken “sağ olsunlar” beni kabul ettiler&
      Her zaman olduğu gibi Arguvan´da gördüğüm eksikleri Sayın Başkanımızın duyarlılığına sığınarak “daha önceden sözü verilen kültür merkezinin yapımı hakkında” bilgi arz ettim.
     Hani derler ya “görünen köy kılavuz istemez” 1954 tarihinde nahiye iken yalnız tek bir ismi değiştirilerek bir kaç “devleti temsil binayla” Arguvan olarak ilçeye dönüştürülmüştü.
     Sosyal ve kültürel yanı hiç de hesap edilmeden, halkıyla birlikte kaderine terk edilmiş ve
kendine has bir kültürü ile adını ülke sınırları dışına kadar da taşımış olan Arguvan, bir kültür kenti olarak devletten hiç de gereken ilgiyi görüp laik olduğu konuma gelememiştir.  
      Bu gün Sayın Başkanımız bu ziyaretimde ilçenin gereksinimi olan eksiklerden bir kültür merkezi yapımının hazırlıkları içinde olduklarını ve pek yakında da halkımızın hizmetine sunmaya çalışacaklarını sevinerek ve beni de heyecanlandırarak anlattılar. Büyük bir tiyatro salonu ve kültürel her ihtiyaca cevap verecek düzeyde planlanan binanın bitimini ve hizmete açmayı  sabırsızlıkla bekliyoruz dediler.10 CHP li belediye başkanı ile buluşup konuşarak onların desteğiyle de pek yakında halkımızla o sevinci paylaşacağız, gibi güzel haberi aldım ve mutlu da oldum&
      Kültür Merkezi  Planı hakkında, Sayın Başkanın zaman ayırıp geniş ve kapsamlı anlattıkları hakkında ayrıntılara girmeye gerek görmüyorum, yöreye gerekli ve yakışacak bir tesisin pek yakında sevincini hep birlikte paylaşacağımız inancımla  Katkı sunacak olan belediyelere ve Sayın Başkanımıza teşekkür ediyor çalışmalarında kolaylıklar ve başarılar diliyorum&
       Yine bu işte de, devletin ve ilgili bakanlığın eli de haberi de yok diyebilir miyiz?

        Sayın Başkanın misafirleri gelince iznini isteyip ayrılmak zorunda kaldım. Yine de her zaman yazılı ve sözlü dile getirdiğim ilçede olmasa olmazlardan Otel, Hastane, Yaşlılar yurdu her halükarda Arguvan´da gereklidir, görüşümü bir daha hatırlatırken sabırsızlıkla beklediğimiz kültür merkezinin Arguvan´a hayırlı ve hayırlara vesile olmasını diliyorum.

  Saygılarımla

Ali Rıza Uğurlu

By Radyo Arguvan

Radyo Arguvan 2006 yılından beri aralıksız olarak yayın yapan ve Arguvan'ı ve Arguvan kültürünü tanıtmayı kendisine esas görev olarak gören Web Sitesidir. Radyo Arguvan adında anlaşılacağı üzere, Arguvan Türkülerinin yayınlandığı bir Radyo Sitesidir. Arguvan Türkülerinin yanında Halk Türküleri ve Özgürlük Türkülerinede yer vermektedir. Kültür ve Sanatta Halktan yana Tavır koymayı benimsemiştir.

  • https://radyo1.radyo-dinle.tc:7041
  • Radyo Arguvan