Image

ImageHaber:Ramazan Taştaş//AA-Arguvan Arguvan Urunun Düzü mevkinde otomobilin şarampole devrilmesi sonucu 3 kişi hayatını kaybetti, 3 kişide yaralandı.

Alınan bilgiye göre, Bedrican Kaçar yönetimindeki 44 EF 956 plakalı özel (Opel Marka) otomobil, 01.10.2010 Cuma günü akşam saatlerinde Arguvan’dan, Göçeruşağı köyündeki bir düğüne giderken Urunun Düzü mevkiinde şarampole devrildi. Kazada, otomobilde bulunanlardan Medine Kaçar (Kömürlük Köyü) ve Naile Kırca (Kömürlük Köyünden Kuruttaş Köyünden evli) olay yerinde Doğan Tuncay (Kızık Köyü) ise ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti, Kazada Batt<!–more–>al Kaçar (Kömürlük Köyü), Zeynep Kaçar(Kömürlük Köyü) ve sürücü Bedrican Kaçar (Kömürlük Köyü)  yaralandı.

Yaralılar, Turgut Özal Tıp Merkezi, Malatya Devlet Hastanesi ve Beydağı Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı.

Kaza sonrasında Arguvan sağlık ocağı doktor ve personeli kaza yerine gelerek ilk müdahaleleri yaptılar. Arguvan jandarma bölük komutanı Aykan Özsarı, Cumhuriyet savcıları Ömer Çağlayan, Mehmet Oğuz Bayramoğlu ve Arguvan Belediye Başkanı Hüseyin Taştan’da olay yerine giderek incelemede bulundular.

Image

Image

Image
Haber ve Foto: Ramazan Taştaş (Arguvan Anadolu Ajansı Muhabiri)

By Radyo Arguvan

Radyo Arguvan 2006 yılından beri aralıksız olarak yayın yapan ve Arguvan'ı ve Arguvan kültürünü tanıtmayı kendisine esas görev olarak gören Web Sitesidir. Radyo Arguvan adında anlaşılacağı üzere, Arguvan Türkülerinin yayınlandığı bir Radyo Sitesidir. Arguvan Türkülerinin yanında Halk Türküleri ve Özgürlük Türkülerinede yer vermektedir. Kültür ve Sanatta Halktan yana Tavır koymayı benimsemiştir.

Bir cevap yazın