huseyin tastan

huseyin tastanMalatya İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezinde 26 Ocak 2012 tarihinde midesinden ameliyat olan ve o günden bu yana da yoğun bir şekilde tedavi gören Arguvan Belediye Başkanı Hüseyin Taştan  vefat etti.

Taştan’ın cenazesi Bugün Şehir Mezarlığında ikindi namazına müteakip toprağa verildi, cenaze namazına, Arguvan Kaymakamı Zafer Oktay, AK Parti Malatya milletvekilleri Mustafa Şahin ve Öznur Çalık, CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Arguvan Belediye Başkan Vekili Ali Ekber Aslantürk, Emniyet Müdürü Nuri Uluayak, AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkçi, CHP İl Başkanı Enver Kiraz, Turgut Özal Tıp Merkezi Karaciğer Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Sezai Yılmaz, Turgut Özal Tıp Merkezi Kardiyoloji Anabilim dalı Başkanı Prof.Dr. Ramazan Özdemir, bazı ilçe ve belde belediye başkanları, bazı sendika, oda, parti, dernek ve Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri katıldı.

Malatya Güncel Ailesi olarak Merhum Hüseyin Taştan’a Cenab-ı Hakk’tan rahmet aıcılı ailesine, Arguvanlılara ve sevenlerine başsağlığı dileriz.

KİRAZ’DAN TAZİYE MESAJI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Başkanı Enver Kiraz , Arguvan Belediye Başkanı Hüseyin Taştan için  başsağlığı mesajı yayımladı.

Kiraz mesajında, “Yakın çalışma arkadaşımız, Arguvan Belediye Başkanımız Hüseyin Taştan’ın vefatı hepimizi derinden üzmüştür. Taştan’ın vefatı hem partimiz hem de  Malatya için yeri doldurulamayacak bir kayıptır. Değerli başkanımıza Allah’tan rahmet, Taştan ailesine, tüm partililerimize ve Arguvanlılara başsağlığı diliyorum” ifadesini kullandı.

AĞBABA’DAN TAŞTAN İÇİN TAZİYE MESAJI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Arguvan Belediye Başkanı Hüseyin Taştan’ın vefatının ardından bir başsağlığı mesajı yayımladı.

Ağbaba mesajında, “Partimiz ve Arguvan için yeri doldurulamayacak bir kayıp yaşadık. Arguvan Belediye Başkanımız Hüseyin Taştan’ın vefatını büyük bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyorum. Hüseyin Taştan’a Allah’tan rahmet,  ailesine, yakınlarına, tüm partililerimize ve Arguvanlılara başsağlığı diliyorum” ifadesini kullandı.

CHP ARGUVAN ADAYI MEHMET KIZILDAŞ BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Cumhuriyet Halk Partisi Arguvan Belediye Başkan Adayı Mehmet Kızıldaş, Arguvan Belediye Başkanı Hüseyin Taştan’ın vefatı nedeniyle başsağlığı mesajı yayınladı.

“Turgut Özal Tıp Merkezi’nde mide kanseri nedeniyle yaklaşık 3 aydır tedavi gören ve bu amansız hastalıkla 2 yıldır mücadele eden Arguvan Belediye Başkanımız Hüseyin Taştan’ın vefatı hem partimiz hem de Malatya için yeri doldurulamayacak bir kayıptır. Değerli başkanımıza Allah’tan rahmet, Taştan ailesine, tüm partililerimize ve Arguvanlılara başsağlığı diliyorum”

 

Saygıdeğer Belediye Başkanımız Hüseyin Taştan’a rahmet, kederli ailesine ve tüm Arguvan Halkına Başşağlığı diliyoruz.

RADYO ARGUVAN

By Radyo Arguvan

Radyo Arguvan 2006 yılından beri aralıksız olarak yayın yapan ve Arguvan'ı ve Arguvan kültürünü tanıtmayı kendisine esas görev olarak gören Web Sitesidir. Radyo Arguvan adında anlaşılacağı üzere, Arguvan Türkülerinin yayınlandığı bir Radyo Sitesidir. Arguvan Türkülerinin yanında Halk Türküleri ve Özgürlük Türkülerinede yer vermektedir. Kültür ve Sanatta Halktan yana Tavır koymayı benimsemiştir.

  • https://radyo1.radyo-dinle.tc:7041
  • Radyo Arguvan