Sivas’ın İmranlı ilçesi kırsalında önceki gün çıkan çatışmada hayatını kaybeden Gerilla Arguvanlı çıktı!

İmranlı ilçesi ile Erzincan’ın Refahiye ilçesi arasındaki Sinek ve Aydın köyleri arasındaki kırsalda Sivas İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekiplerle HPG Gerillaları arasında Silahlı Çatışma çıktığı ve bu Çatışmada ‘Fikret’ kod adlı Arguvan Narmikanlı (Yazıbaşı) Selahattin Eren (33) (düzeltme(isim Seyfettin EREN dir) isimli Gerillanın hayatını kaybettiği öğrenildi. Bölgede geniş çaplı operasyonların devam ettiği öğrenildi.
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde yapılan otopsinin ardından defin işlemlerinin netleşmediği için bekletilmekte olduğu öğrenildi..! Kaynak: İHA 25 Temmuz 2007 Sivas İmranlı
Merhuma rahmet, Eren Aielesine başsağlığı dileriz. RadyoArguvan.com adına Deniz Çamur

 

By Radyo Arguvan

Radyo Arguvan 2006 yılından beri aralıksız olarak yayın yapan ve Arguvan'ı ve Arguvan kültürünü tanıtmayı kendisine esas görev olarak gören Web Sitesidir. Radyo Arguvan adında anlaşılacağı üzere, Arguvan Türkülerinin yayınlandığı bir Radyo Sitesidir. Arguvan Türkülerinin yanında Halk Türküleri ve Özgürlük Türkülerinede yer vermektedir. Kültür ve Sanatta Halktan yana Tavır koymayı benimsemiştir.

  • https://radyo1.radyo-dinle.tc:7041
  • Radyo Arguvan