Image

ImageYöremize hitap eden başarılı Web sitelerimizden birisi olan arguvanlilar.com bir açıklama yaparak kısa bir süre sonra yayın hayatını sonlandıracağını duyurdu. Genel olarak birçok yerel Web çalışmalarının en büyük sorunu olan ilgisizlik noktasında tesbit ve açıklamalarını sözkonusu Web sitemizin Sahibi Sayın Mustafa Turgut’un kaleminden olduğu gibi yayınlıyor ve radyoarguvan.com olarak çalışmalarında Israr etmelerini diliyor ve umuyoruz. Yorumu duyarlı İnsanlarımıza bırakıyoruz. RADYOARGUVAN.COM

…………………………………………..

Alıntı(arguvanlilar.com)

Çok kıymetli dostlarımız, ziyaretçilerimiz ve üyelerimiz. Uzun zamandır Web sitemize ilgi göstererek yalnız bırakmadığınız için teşekkür ederiz. Bu web sitesinin tüm giderlerini, site yapımını ve yönetimini bugüne kadar üstlenerek özellikle zaman açısından büyük fedakarlık göstererek sürekli güncelleyerek çeşitli içerikler ve güncel Arguvan haberleri yayınladım. Sitemize  haber desteği sunan Sayın Ramazan Taştaş’a, Süleyman Özerol’a Yazarlarımız Ali Rıza Uğurlu, Yusuf Aslan ve Metika Turgut’a sonsuz teşekkürlerimi sunarım.
Arguvan için neler yapabiliriz diye düşünüldüğünde bir çok şey akla gelebilir ben ilgi alanım doğrultusunda herhangi bir ticari kaygı gütmeden bir web sitesi aracılığı ile Arguvan’a ve Arguvanlılara bu şekilde hizmet sunmaya çalıştım. Beni anlayışla karşılayacağınızı umarak www.arguvanlilar.com web sitemizi durdurma aşamasına geldim.
Web sitesini durdurmayı düşünme sebebime gelince öncelikle paylaşım sorunu bir web sitesinin hizmet verebilmesi ayakta kalabilmesi için en gerekli olan şey maalesef tüm Arguvan sitelerinde paylaşmayı seven bir kaç isimden başka katkı sunan veya destek veren hiç kimse yok. Diğer bir konu ise zaman, sizlerin kısa sürede göz atarak  gezindiğiniz haberler veya
diğer içerikler için inanılmaz zaman harcanıyor
ve sizlerin karşısına sunuluyor. Ben kendi web sitem için şunu söyleye bilirim ki bir haberin hazırlanması ve resimlerin işlenmesi haber haline gelmesi dakikalar sürüyor ve günlük olarak düşünüldüğünde çeşitli istatistikler doğrultusunda okunma oranları 15 i geçmiyor ancak bir haberi ana sayfada 1 hafta tutmak kaydı ile o haber 100 – 150 kişi tarafından okunuyor.
Bugüne kadarki süreçte Web sitemize  öneride bulunan 1 kişi olmuştur özellikle sizlerle paylaşmak istiyorum. Arguvan sevdalısı İsmail Üstündağ bey’e  çok teşekkür ederim. İsmail Bey’in önerisi doğrultusunda sitemizde bir konu başlattık Arguvan ve Arguvanlıları kalkındırmak başlıklı bu bölümümüzde maalesef gereken ilgiyi göremedi, bu bölüm için vakit ayırarak düşüncelerini
paylaşan sayın dostlarımıza da teşekkür ederim.
Bu konudaki sizlerden gelecek olan tepkileri de görmek ve sitemizin gidişatında herhangi bir gelişme olup olmayacağını anlamak maksadı ile bir süre daha yayında kalacaktır. Şunu belirtmek isterim sitenin Özellikle Arguvanlılar tarafından gereken ölçülerde ziyaret edilmiyor olması çok ilginçtir.

By Radyo Arguvan

Radyo Arguvan 2006 yılından beri aralıksız olarak yayın yapan ve Arguvan'ı ve Arguvan kültürünü tanıtmayı kendisine esas görev olarak gören Web Sitesidir. Radyo Arguvan adında anlaşılacağı üzere, Arguvan Türkülerinin yayınlandığı bir Radyo Sitesidir. Arguvan Türkülerinin yanında Halk Türküleri ve Özgürlük Türkülerinede yer vermektedir. Kültür ve Sanatta Halktan yana Tavır koymayı benimsemiştir.

  • https://radyo1.radyo-dinle.tc:7041
  • Radyo Arguvan