Ersoy Eren

Onyıllardır Arguvan’a yönelik çalışmalarıyla tanınan, İstanbul Arguvan Dernekleri, İstanbul Eymir Köyü Derneği ve ilk yapılan Arguvan Türkü Festivallerinin emektarı, ArguvanHaber.com kurucusu ve Yayın Yönetmeni Arguvan Eymir Mahalleli Hemşerimiz Ersoy Eren Cumhuriyet Halk Partisinden Arguvan Belediye Başkan Aday Adaylığına başvurusunu yaptı.

Arguvan Cumhuriyet Halk Partisi İlçe başkanlığına aday adaylığı başvurusunu 16.10.2018 Salı günü yapan Ersoy Eren yaptığı kısa açıklamada Arguvan’da yaşayan ve sorunlarını bilen  birisi olarak halkla birlikte, yönetişim bilincini yaşama geçiren, bir belediyecilik anlayışı ile Arguvan’ı geliştirmenin mümkün olacağını ve bunu birlikte başarılacağına inandığı için aday adayı olduğunu belirtti.

Arguvan’da üyelerin ve kendisinin de haklı talebi olan ön seçim talebinin Cumhuriyet Halk Partisi üyelerine saygı ve demokrasi kültürünün gelişmesine katkı demek olduğunu, ön seçim yapılarak Başkan adayının belirlenmesi halinde 30 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimlerden başarı ile çıkılacağına olan inancının tam olduğunu belirtti.

Ersoy Eren ”Her açıdan şeffaf ve hesap vermeye hazır, Arguvan’ın dertlerini kendine dert edinen anlayışı hâkim kılmak üzere Arguvan halkının huzuruna çıkıyorum” dedi.

Başvurusu son tarihi 19.10.2018 olarak açıklanan ve bitimine üç gün kalan Arguvan Belediye Başkan aday adaylığına ilk müraacat Ersoy Eren Tarafından yapıldı.

Haber Kaynak: www.arguvanhaber.com

By Radyo Arguvan

Radyo Arguvan 2006 yılından beri aralıksız olarak yayın yapan ve Arguvan'ı ve Arguvan kültürünü tanıtmayı kendisine esas görev olarak gören Web Sitesidir. Radyo Arguvan adında anlaşılacağı üzere, Arguvan Türkülerinin yayınlandığı bir Radyo Sitesidir. Arguvan Türkülerinin yanında Halk Türküleri ve Özgürlük Türkülerinede yer vermektedir. Kültür ve Sanatta Halktan yana Tavır koymayı benimsemiştir.

  • https://radyo1.radyo-dinle.tc:7041
  • Radyo Arguvan