Image

ImageBu yıl beşincisi düzenlenen Arguvan Türkü Festivali küçük aksaklıklar dışında muhteşem bir katılım ve atmosfer içerisinde yapıldı. Birçok değerli Saz ve Ses Sanatçısının sahne aldığı Programda kitle gecenin geç saatlerine dek Festival alanından ayrılmadı ve sonuna dek büyük bir özveri, istek ve sabırla Festivali çoluk-cocuğu, yaşlısı-genci, yerlisi-misafiriyle Türkü tadında ve Türkü berraklığında yaşadı….

Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızılay, “Yöre insanlarının dayanışmasını, yardımlaşmasını, dostluğun, barışın, kardeşliğin, sevginin, sevdanın, acının, ayrılığın ve yaşamımıza ait her şeyimizin ifadesi olan türkülerimize sahip çıkmayı amaçlayan bir ilçedir Arguvan. Ezilmişlik ve sevda türkülerinin ana yurdu olan, devlet yatırımlarının çoğunlukta olduğu, herkesin lafta çok sevdiği, gidenlerin geri dönüp bakmadığı, gelenlerin çok şey beklediği, türkülerle ağlayıp türkülerle gülen duygulu insanların yaşadığı bir ilçedir Arguvan.”diye konuştu ve festival organizasyonu ile ilgili desteksizlikten yakındı.

İlk gün Televizyonlardan verilmeyişine üzülen Site takipçilerimizi, Arguvanlıları ve Türkü Dostlarını Festivalin 2 ci gününde büyük bir sürpriz bekliyordu…

RADYO ARGUVAN emekçileri, GÜLER SES & KASETCİLİK ve ARGUVAN SİBEL ECZANESİ’NİN büyük  katkılarıyla Festivalin Finalini WWW.ARGUVAN.iNFO üzeri yayın yapan RADYO ARGUVAN dan yaklaşık 8 saat Canlı bağlantıyla verdi….


5. Arguvan Türkü Festivaslinin 8 saat boyunca kesintisiz Canlı yayın bağlantısını yapan tek  iletişim aracı olan RADYO ARGUVAN bir ilkede imza attı… Bu inanılmaz sürprizi bizlere yaşatan tüm ARGUVAN FM Emekçilerine, GÜLER SES, Arguvan SİBEL ECZANESİ veSitemize en Güncel Haberleri ulaştıran Sayın A.İhsan Öztürk olmak üzere Festival için emek harcamış/harcayan herkese Web Sitemiz ARGUVAN.İNFO ve RADYO ARGUVAN Adına sonsuz teşekkürlerimizi sunarız…

By Radyo Arguvan

Radyo Arguvan 2006 yılından beri aralıksız olarak yayın yapan ve Arguvan'ı ve Arguvan kültürünü tanıtmayı kendisine esas görev olarak gören Web Sitesidir. Radyo Arguvan adında anlaşılacağı üzere, Arguvan Türkülerinin yayınlandığı bir Radyo Sitesidir. Arguvan Türkülerinin yanında Halk Türküleri ve Özgürlük Türkülerinede yer vermektedir. Kültür ve Sanatta Halktan yana Tavır koymayı benimsemiştir.

  • https://radyo1.radyo-dinle.tc:7041
  • Radyo Arguvan