Image

ImageMalatya doğumlu olup, (Arguvan-Kızıklı) küçük yaşlarda ailesiyle birlikte İzmit’e yerleşir.

İlk, Orta ve Lise’yi tamamladıktan sonra küçük yaşlarda başlayan Müzik çalışmalarına İzmit Konservatuarına girerek akademik bir boyut kazanmıştır.Yörenin aşıklarından babası aşık Mamoş asıl adı Mehmet Fındıklı’dan temel bilgileri almıştır. Babadan gelen çalma ve söyleme geleneğini devam ettirmektedir.

Eğitimi farklı bir şekilde sürdürmek için Almanya’ya yerleşip Müzik ve Spor’un bir bütün olduğunu düşünerek Spor branjı üzerine eğitim görmüştür.
Müzik alanındaki çalışmalarını Türkiye’de ve Avrupa’da devam ettirmektedir. Frankfurt bölgesi ve çevresinde çeşitli müzik çalışmalarında bulunmaktadır.
Halen Almanya’nın Hessen bölgesinde çeşitli Kültür Merkezlerinde ve derneklerde Bağlama ve Halk Oyunları eğitmenliği yapmaktadır.

Birçok Organizelerde yeralmıştır. (Kadının Türküsü, Ağıttan Umuda v.b.)
Necla Fındıklı ‘El Oldun’ Albümü Güvercin Müzik etiketiyle Çıkmıştır.

Müzik marketlerden temin edebilirsiniz!

Albümdeki bazı Eserler

   1. El Oldun
      Söz & Müzik: Salih Albayrak
   2. Bir Gül Olsan
      Söz & Müzik: Rıza Karahan (Aşık Fakir)
   3. Karşıki Tarlanın
      Söz & Müzik: Malatya / Arguvan
   4. Akçadağın Düzüne
      Söz & Müzik: Anonim

Bilgi: main-board.com

By Radyo Arguvan

Radyo Arguvan 2006 yılından beri aralıksız olarak yayın yapan ve Arguvan'ı ve Arguvan kültürünü tanıtmayı kendisine esas görev olarak gören Web Sitesidir. Radyo Arguvan adında anlaşılacağı üzere, Arguvan Türkülerinin yayınlandığı bir Radyo Sitesidir. Arguvan Türkülerinin yanında Halk Türküleri ve Özgürlük Türkülerinede yer vermektedir. Kültür ve Sanatta Halktan yana Tavır koymayı benimsemiştir.

Bir cevap yazın