Derin Devletin Misyoneri Izzettin Dogan’ın Malatyada yaşayan CEMVAKFI Malatya Temsilcisi kardeşi Eşref Doğan Doğanşehir Sürgü’de Alevilere yapılan saldırıyı değerlendirmiş ve demiş ki:

”Allah devletimize zeval vermesin. Güvenlik güçlerimiz çok hızlı bir şekilde tedbir almışlardır. Her ne kadar evin bir-iki penceresi kırıldıysa da, kişilerin yaşamış oldukları korku ve psikolojik sıkıntı ayrıdır.” (Kaynak: malatyahaber.com)

Bu Eşref’e benzer başka birisi için buna benzer tutum ve yaklaşımlarından dolayı yaptığımız eski bir Haberde Malatya Hacı Bektaşi Veli Vakfı Başkanı Hasan Meşeli’ye ”İşbirlikçi-Faşist” ve ”Sizinle Sofraya Pir Sultanın İtleri dahi oturmaz” dedik diye radyoarguvan.com Web Sitesi olarak hakkımızda maddi Tazminat davası açıldı ve düz hesap 3000 TL maddi Tazminat ödememiz yönünde bir karar alınmıştı.

Şimdi bu Eşref Doğan efendiye bu durumda ne desek hakkımızda Dava açılmaz, Ceza verilmez bilemedik?

Arguvan Toplumu olarak artık daha net bir tutum sergilemenin Vakti geldide geçiyor. Kendisini yaşatmak için, alkışlanıp pohpohlanmak için Arguvanı Meze olarak kullananların kişisel Egolarını bir kenera bırakıp Memleketteki Anti-Demokratik tüm uygulamalara karşı tutarlı ve Arguvana yakışır bir tutum sergilemelidir.Arguvan Vakfının CemVakfı ile olan Dostane ilişkilerinide buraya NOT düşelim!

Arguvanlılar Taksime sadece Festival Reklamını yapmak için değil Anti-Demokratik uygulamalara karşı diğer Demokratik kitle Örgütleriyle birlikte Tepki vermek içinde çıkmalıdır.

Arguvanılar Türkü Festivalini binlerce Ton Bira tüketmek için değil Ülkemizdeki tüm Haksızlıklara Tepki vermek için bir Platform olarak kullanmalıdır.

Tehlikenin farkındamısınız?

 

Haber-Yorum: Deniz Ç4MUR

By Radyo Arguvan

Radyo Arguvan 2006 yılından beri aralıksız olarak yayın yapan ve Arguvan'ı ve Arguvan kültürünü tanıtmayı kendisine esas görev olarak gören Web Sitesidir. Radyo Arguvan adında anlaşılacağı üzere, Arguvan Türkülerinin yayınlandığı bir Radyo Sitesidir. Arguvan Türkülerinin yanında Halk Türküleri ve Özgürlük Türkülerinede yer vermektedir. Kültür ve Sanatta Halktan yana Tavır koymayı benimsemiştir.

  • https://radyo1.radyo-dinle.tc:7041
  • Radyo Arguvan