Image

ImageEski ismi ‘Şotik’ olan Arguvanın Çobandere (Şotik) Köyünün ismi Cumhuriyet döneminde ‘Çobandere’ olarak değiştirilmiş ve Resmiyette hala Çobandere olarak geçmekte olup Çobanadere Köyü Muhtarlığı resmi başvurusunu yaparak Köylerinin esas ismi olan ‘Şotik’ isminin köylerine geri verilmesi için gerekli girişimleri başlattı.

Köy derneğinin ve Köylülerin bu istek ve başvuruya destek verdiği ve köylerinin isminin geri verilmesini destekliyorlar. Şotikli Genclerimizin kurduğu www.cobanderegenclik.com Web Siteside haklı takeplerine desteği web sitelerinin ismini www.sotikinfo.com olarak degiştirerek verdi. Onyıllar evvel değiştirilmiş olmasına rağmen Arguvan ve Arguvanlılar arasında bu köyümüz hala ‘Şotik’ ve bu Köylülerimizde ‘Şotikli’ olarak tanımlanmaktadır.

 

 Haber-Kaynak: www.sotikinfo.com

By Radyo Arguvan

Radyo Arguvan 2006 yılından beri aralıksız olarak yayın yapan ve Arguvan'ı ve Arguvan kültürünü tanıtmayı kendisine esas görev olarak gören Web Sitesidir. Radyo Arguvan adında anlaşılacağı üzere, Arguvan Türkülerinin yayınlandığı bir Radyo Sitesidir. Arguvan Türkülerinin yanında Halk Türküleri ve Özgürlük Türkülerinede yer vermektedir. Kültür ve Sanatta Halktan yana Tavır koymayı benimsemiştir.

  • https://radyo1.radyo-dinle.tc:7041
  • Radyo Arguvan