aysel kılıç karslı

 

aysel kılıç karslıAysel Kılıç Karslı’nın Vartanuş’un Ali’si” adlı romanının tanıtımı, Arguvanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği’nde gerçekleştirildi.
 
Arguvan Karahüyüklü Aysel Kılıç Karslı’nın, kitabını hazırlama aşamalarını anlatmasıyla başlayan etkinlikte; Yıllar sonra, Babaannesi’nin Ermeni olduğunu babası Ali Kılıç’ın hüzünlü anlatımlarıyla öğrenen Aysel Kılıç Karslı’nın araştırma yolculuğu, bu romanı yazmasıyla sonuçlanıyor.
 
Aysel Kılıç Karslı’nın yazdığı bir şiiri besteleyen Alirıza Gültekin’in, bu türküyü söylemesi etkinliğe daha bir anlam kattı.
 
Etkinliğe Ankara Malatyalılar Derneği Müdürü Yusuf Gül, Doğanşehirliler Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı Süleyman Bilgili katılımlarıyla katkıda bulundular. Aysel Kılıç Karslı, tüm katılım sağlayanlara, iletişim kurarak kutlayanlara ve Arguvanlılar Kültür ve Dayanışma Derneğine etkinliğe desteğinden dolayı teşekkür etti.
 
Arguvan Karahüyüklü yazarımıza bu anlamlı ve zorlu yolculuğunki azminden dolayı kutluyor kitaplarının devamını dilerken;
Ne mutlu Arguvanın Sessiz ve Fedekar Gelinlerinin sesi olan Torunlarının filizlendiği Topraklara….
Ne mutlu Vartunuş Anamıza..
Ne mutlu Arguvan’a…
diyoruz. (RA / Deniz Ç@MUR)
 

By Radyo Arguvan

Radyo Arguvan 2006 yılından beri aralıksız olarak yayın yapan ve Arguvan'ı ve Arguvan kültürünü tanıtmayı kendisine esas görev olarak gören Web Sitesidir. Radyo Arguvan adında anlaşılacağı üzere, Arguvan Türkülerinin yayınlandığı bir Radyo Sitesidir. Arguvan Türkülerinin yanında Halk Türküleri ve Özgürlük Türkülerinede yer vermektedir. Kültür ve Sanatta Halktan yana Tavır koymayı benimsemiştir.

  • https://radyo1.radyo-dinle.tc:7041
  • Radyo Arguvan