Image

ImageArguvan İlçesi Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanlığı’nca 2009 yılında Köyleri Destekleme Projesi (KÖYDES) programı kapsamında ihale edilen Arguvan Yukarı Sülmenli köyü şebeke suyu projesi yapımı tamamlandı.
Yukarı Sülmenli köyünün yetersiz olan içme suyu kapasitesini artırmak için köy içinde yeni bir sondaj yeri belirlenip sondaj çalışması başlatılarak, açılan bu sondajdan saniyede 6 litre su çıkarıldı. Bu suyun evlere kesintisiz olarak verilebilmesi için eski hatta ek olarak 100 metre terfi hattı yapıldı.

Yapılan bu hatla çıkan su daha önce yapımı tamamlana depoya ulaştırıldı. Ayrıca bu içme suyunun deposunda güneş panelli tam otomatik klorlama cihazı kullanılmaktadır.

Projenin tamamlanması ile Yukarı Sülmenli köyü 40 hanede yaşayan 160 kişi sağlıklı su kullanacakları belirtildi.
İl Özel İdaresi tarafından yapılan proje ve kontrol sonucu bitirilen sondaj çalışması neticesinde içme suyunun evlere dağıtımı için yapım maliyetinin 17 bin 850 TL olduğu kaydedildi.

By Radyo Arguvan

Radyo Arguvan 2006 yılından beri aralıksız olarak yayın yapan ve Arguvan'ı ve Arguvan kültürünü tanıtmayı kendisine esas görev olarak gören Web Sitesidir. Radyo Arguvan adında anlaşılacağı üzere, Arguvan Türkülerinin yayınlandığı bir Radyo Sitesidir. Arguvan Türkülerinin yanında Halk Türküleri ve Özgürlük Türkülerinede yer vermektedir. Kültür ve Sanatta Halktan yana Tavır koymayı benimsemiştir.

  • https://radyo1.radyo-dinle.tc:7041
  • Radyo Arguvan