Image
Image

Dr.Barış KUTLUTÜRK

İlçede 3 adet (merkez, Eymir ve Ermişli) Sağlık Ocağı mevcut olup Arguvan Merkez Sağlık Ocağında 3 Doktor, 10 Hemşire, 1 Sağlık Memuru ve 1 Hizmetli görev yapmaktadır. Diğer 2 Sağlık Ocağında ise Sadece 1´er adet Hemşire görev yapmaktadır.
Merkez Sağlık Ocağı 24 saat hizmet vermekte olup yaklaşık olarak 10 bin nufusa (Arapgir ve Hekimhan İlçelerinin bazı köylerinede hizmet vermekte) Polklinik , 112 Acil Sağlık hizmeti, Aile Planlaması, Bağışıklama ve Adli Tabiplik Hizmetlerini yürütmektedir. Yıllık Polklinik Sayısı yaklaşık Olarak 23 000 olup Acil Müdahae Sayısı yıllık 1000 civarıdır. Adli Vaka Sayısı yılda en fazla 10 adet olmaktadır. (kavga vb…). İlçedeki bebek sayısı yaklaşık 100 civarıdır.
Merkez Sağlık Ocağı yan tarafına Ermişli Köyümden Sadık -Fahrettin KAYHAN kardeşler tarafından ek bina yaptırılmış olup malzemeleri Asım AYDOĞDU ağabeyimizin yoğun gayretleri sonucu bu hafta gelecektir.(31.05.2007 de)
Tüm İlçedeki Adli Vaka sayısının YILLIK 10 civarı olması (bunu belgeleriyle Ispatlaya biliriz) İlçedeki İnsanların nekadar saygılı dürüst sevecen ve barışçı olduğunun göstergesidir.
İlçede Sağlık Konusunda yapılmasını istediğiniz düşünceleriniz varsa bu site aracılığıyla yazabilirsiniz.

Dr.Barış KUTLUTÜRK-Arguvan Sağlık Grup Başkanı

By Radyo Arguvan

Radyo Arguvan 2006 yılından beri aralıksız olarak yayın yapan ve Arguvan'ı ve Arguvan kültürünü tanıtmayı kendisine esas görev olarak gören Web Sitesidir. Radyo Arguvan adında anlaşılacağı üzere, Arguvan Türkülerinin yayınlandığı bir Radyo Sitesidir. Arguvan Türkülerinin yanında Halk Türküleri ve Özgürlük Türkülerinede yer vermektedir. Kültür ve Sanatta Halktan yana Tavır koymayı benimsemiştir.

  • https://radyo1.radyo-dinle.tc:7041
  • Radyo Arguvan