Image

ImageAnadoluyu parsel parsel çıkarları doğrultusunda satan Din bezirganı, Molla bozması AKP’ye Uşaklığı kendilerine meslek edinen bazı Kurum ve Kişiler hayatın her alanında kendilerinden olmayana karşı baskı ve usandırma politikalarına devam ediyorlar.

Bunlara son bir örnekte Sporda eklendi. Bilindiği gibi Futbol Federasyonu seçimlerine dahi müdahale ederek seçildikten kısa bir süre hayata gözlerini yuman merhum Hasan Doğan’ı göreve getiren AKP, aynı kuruma bağlı olarak çalışan Hakem  Komiteleri şimdide İlerici, Demokrat, Kürt ve Alevi kökenli Hakemlere Maç vermeyerek cezalandırıyor.

Hayatın tüm alanlarında kendi yandaşlarını etkin kılmaya çalışan Tayyip’in son günlerdeki Mitinglerinde Mitingin yapıldığı Şehrin Futbol Takımının atkısıyla sahne alarak Şov yaptıgıda gözlemleniyor.

Futbolu dahi kendi Parti çıkarları için kullanmaktan kaçınmayan AKP’li Unukıtan’ın büyük gayretleriyle Eskişehirspor Süper Lige çıkmış, Tayyibin Özel gayretleriyle Kasımpaşaspor yine geçen sene Süper Ligde mücadele etmişti. Ankara Belediye Spor, İstanbul Belediyespor yine AKP uşaklığının Süper Lige taşıdığı ve seyircisiz, tarihsiz kulüplerdir. Bu kulüplerin AKP’ye uşaklık Kapital olarak geri döndüğü müddetçe Süper Ligde kalacakları malum.

Olaya Malatya Penceresinden bakıldığındada yine buna benzer bir durum gözlemleniyor. Malatyaspor son 2 senedirli yokluklarla mücadele ederken AKP’li Malatya Belediyesi bünyesinde Malatya Belediyespor kendine yakın isimleri kulüpte görevlendirerek AKP çizgisini Malatya yerelindede en iyi şekilde temsil ediyor. Dün Malatya Yerel Haber Sitelerine yanıyan bir istifayı aşağıda yayınlıyoruz. Bu istifayı getiren süreci tahmin etmek pek güç olmasa gerek…

// Haber-Yorum: radyoarguvan.com

Image

Volkan Ince

ALINTI: İha Malatya’da Klasman Hakemi Volkan İnce, hakemlik görevini bıraktığını açıkladı.

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Malatya Şubesi’nde bir basın açıklaması yapan İnce, "2001 yılında başladığım Futbol hakemlik kariyerimde, 3 sezon il hakemliği ve son 5 yılda ise, Klasman hakemliği yaparak Malatya Futbol camiasını Türk Futbolunda görev yaptığım profesyonel müsabakalarda başarıyla temsil ettim. Klasman hakemliğimin 3’üncü senesinde ise göstermiş olduğum başarıdan ötürü Süper Lig yardımcı hakemlik seminerine davet edildim. Fakat, seminerde yaşadığım diz sakatlığından dolayı Süper Lig yardımcı hakemliği kadrosunda yer alamayıp aynı sezon Klasman hakemi olarak görevime devam ettim. 8 senelik futbol hakemlik kariyerimde birçok il hakem kurulu, Merkez Hakem Kurulu ve Futbol Federasyonu yönetim kurulu ile çalıştım. Ancak, son dönemde kamuoyunun da yakınen bildiği gibi Malatya Futbol hakem camiasında seçim süreci ile yaşanan baskı, tehdit ve sindirme politikaları bizzat İl Hakem Kurulu tarafından bizlere uygulanmıştır. Yaşanan bu üzücü olaylar neticesinde birçok Malatyalı hakem arkadaşımın başlarına geldiği gibi 3 aylık bir dönemde tarafıma sebebi bulunmaksızın hiçbir profesyonel müsabakada görev verilmemiştir. Yapılan bu davranışlar hakemliğe başladığım ilk günden beri devam eden ve Malatya Hakemliğini üst düzeyde temsil etme hedefimin çok uzağında kalmıştır. Bu hedeflerimi mevcut Malatya İl Hakem Kurulu ve MHK Bölge sorumluları tarafından gerçekleştiremeyeceğimi anladığımdan dolayı 8 yıldır sürdürdüğüm Faal futbol Hakemlik kariyerimi kendi isteğimle bitirme kararı almış bulunmaktayım" dedi.

By Radyo Arguvan

Radyo Arguvan 2006 yılından beri aralıksız olarak yayın yapan ve Arguvan'ı ve Arguvan kültürünü tanıtmayı kendisine esas görev olarak gören Web Sitesidir. Radyo Arguvan adında anlaşılacağı üzere, Arguvan Türkülerinin yayınlandığı bir Radyo Sitesidir. Arguvan Türkülerinin yanında Halk Türküleri ve Özgürlük Türkülerinede yer vermektedir. Kültür ve Sanatta Halktan yana Tavır koymayı benimsemiştir.

  • https://radyo1.radyo-dinle.tc:7041
  • Radyo Arguvan