Image

ImageAralarında Cumhuriyetçi Eğitim Vakfı (C.E.M. Vakfı),  Hasan Meşeli isimli şahsın şefliğini yaptığı sözde Malatya Hacı Bektaş Kültür Vakfı ve diğer bir sağcı-gerici sözde Alevi yapılanması Malatya Hz. İmam Zeynel Abidin Türbesi Vakfi bir ilke daha imza atarak Hazreti Muhammed’in doğumu dolayısıyla organize edilen Kutlu Doğum Haftası nedeniyle ortak bir etkinlik düzenleyeceklerini açıkladılar.

Kurum olarak kendi soyuna sopuna düşman bir duruş sergileyen, AKP’nin Alevi açılımına tam destek veren bu yapılanmalar ve şefleri düşkünlükte sınır tanımamaya ant içmiş gözüküyorlar. Hasan Meşeli isimli şahıs kısa bir süre evvel CEMEVİ diye açarak Alevi Tüccarlığı yaptıgı Vakıf Binasındaki bir katı AKP yönetimindeki Malatya Belediyesi bünyesindeki Esenlik Şirketine satarak Cemevi diye lanse edilen bir yeri satan kişi olarak hafızalarda yer edinmişti. Eski Cemevi şimdi AKP’lilerin yönettiği bir Şirketin Marketi olarak hizmete hazırlanıyor veya Market olarak çalıştırılıyor.

Bir Kiliseyi veya Camiyi satarak Bakkal veya Manav olarak işletildiği dünyada duyulmamışken Malatyada Alevilik adına Tüccarlık yapan ve Düzenin temsilcileri tarafından ”Alevi Temsilcisi” olarak lanse edilmeye özen gösterilen Hasan Meşeli isimli işbirlikçi Faşist bir Cemevini satma cesaretini gösterebilmiştir. Bu ve bunun gibilerin Alevilikleri bu kadardır.

Alevilik adına İlahiyet Fakültesi Hocalarının gazelini insanlarımıza Alevilik duruşu diye tanıtmayı  Kutsal bir görev olarak gören, her fırsatta İlerici, Demokrat, Yurtsever ve Devrimci kişi ve kurumlara saldırarak birilerine Kuyruk sallayan bu kişi ve Kurumlarla aynı sofraya Pir Sultanın Köpekleri dahi oturmaz.

By Radyo Arguvan

Radyo Arguvan 2006 yılından beri aralıksız olarak yayın yapan ve Arguvan'ı ve Arguvan kültürünü tanıtmayı kendisine esas görev olarak gören Web Sitesidir. Radyo Arguvan adında anlaşılacağı üzere, Arguvan Türkülerinin yayınlandığı bir Radyo Sitesidir. Arguvan Türkülerinin yanında Halk Türküleri ve Özgürlük Türkülerinede yer vermektedir. Kültür ve Sanatta Halktan yana Tavır koymayı benimsemiştir.

  • https://radyo1.radyo-dinle.tc:7041
  • Radyo Arguvan