Image

ImageAKP’li belediye başkanı Ahmet Çakır’dan, Hacı Bektaş Veli Vakfı salonunda, “Kutlu Doğum” haftası dolayısıyla düzenlenen toplantıda ilginç sözler geldi.

İhlas Haber Ajansı’nın konuya ilişkin haberi şöyle:

Malatya’da Kutlu Doğum Haftası nedeniyle konferans düzenlenip, davetlilere lokma ikram edildi.

Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi Vakfı salonunda, Malatya Müftülüğü, Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi Vakfı, Zeynel Abidin Vakfı ile Cumhuriyetçi Eğitim Merkezi (CEM) Vakfı işbirliği çerçevesinde düzenlenen Kutlu Doğum Haftası nedeniyle “Ehli beytin aile hayatı” konulu konferansı, Hitit Üniversitesi Çorum İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Osman Eğri verdi.

Konferans öncesinde konuşma yapan Malatya Valisi Halil İbrahim Daşöz, Malatya’nın hep ilklere öncülük ettiğini belirterek, Müftülük ve 3 vakfın ilk kez böyle bir organize yapmaları konusuna temas etti. Vali Daşöz, “Gönüller birleşince eller ve ayaklar da birleşir ve güzel şeyler ortaya çıkar diye düşünüyorum. Gönülleri birlikten uzak olan şeylerde ise sıkıntı vardır” dedi.

Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır da, Hacı Bektaş Veli’nin sözlerinden örnekler vererek konuşmasına başladı. Müftülük ve üç vakfın birlikte organize yapmalarının diğer vakıflara örnek olmasını dileyen Başkan Çakır, Hz. Muhammed’in doğumuyla ilgili bilgiler de aktardı.

“Canı pahasına topraklarını koruyan Müslümanlar terörist ilan ediliyor da, Afganistan ve Irak’ı işgal edenler ise niye terörist ilan edilmiyor” diye soran Ahmet Çakır, Müslümanların bir, iri ve diri olmaları gerektiğini söyledi.

Müftü Mehmet Sönmezoğlu, Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi Vakfı Başkanı Hasan Meşeli, Zeynel Abidin Vakfı Başkanı Erdoğan Ünverdi ile CEM Vakfı Malatya Şube Başkanı Eşref Doğan’ın birlik ve beraberlikle ilgili konuşmalarından sonra Mustafa Tosun kısa bir konuşma yapıp, sazı ile deyişler sundu.

Son olarak kürsüye gelen Hitit Üniversitesi Çorum İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Osman Eğri ise, “Ehli beytin aile hayatı” konulu konferansını sundu.

Davetlilere lokma ile gül hediye edildiği programa, çok sayıda davetli katıldı.”

ARŞİV FOTO: Belediye Başkanı Çakır 

By Radyo Arguvan

Radyo Arguvan 2006 yılından beri aralıksız olarak yayın yapan ve Arguvan'ı ve Arguvan kültürünü tanıtmayı kendisine esas görev olarak gören Web Sitesidir. Radyo Arguvan adında anlaşılacağı üzere, Arguvan Türkülerinin yayınlandığı bir Radyo Sitesidir. Arguvan Türkülerinin yanında Halk Türküleri ve Özgürlük Türkülerinede yer vermektedir. Kültür ve Sanatta Halktan yana Tavır koymayı benimsemiştir.

  • https://radyo1.radyo-dinle.tc:7041
  • Radyo Arguvan