Image

ImageMalatya’da, toplu mezar ve kayıplarla ilgili basın açıklaması yapılarak, faili meçhul cinayetlerin çözülmesi istendi.
PTT önünde, bazı sol parti ve sendikalar ile derneklerin de destek verdiği basın açıklamasını okuyan Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Malatya İl Başkanı Gaffar Bayram, “Demokrasi ve insan haklarından söz eden hükümet, hukuksuz uygulamaları mubah görüyor”iddiasında bulunup, “Bu insanları kim, neden kaltetti? Bu sorulara cevap bekleniyor” ifadelerini kullandı.
“Mezarlar açılsın hesap sorulsun” diyen Bayram, “Muhatap kendileri değilmiş gibi toplu mezar ve kayıpları umursamıyorlar” iddiasında bulundu.
Bayram, Ankara’da torba yasasına tepki gösteren eylemlerde kamu çalışanlara uygulanan şiddeti de kınadıklarını vurguladı.

By Radyo Arguvan

Radyo Arguvan 2006 yılından beri aralıksız olarak yayın yapan ve Arguvan'ı ve Arguvan kültürünü tanıtmayı kendisine esas görev olarak gören Web Sitesidir. Radyo Arguvan adında anlaşılacağı üzere, Arguvan Türkülerinin yayınlandığı bir Radyo Sitesidir. Arguvan Türkülerinin yanında Halk Türküleri ve Özgürlük Türkülerinede yer vermektedir. Kültür ve Sanatta Halktan yana Tavır koymayı benimsemiştir.

  • https://radyo1.radyo-dinle.tc:7041
  • Radyo Arguvan