Image

ImageAlevilerin ve Türkiyenin gündemine bomba gibi düşen yeni bir hakaret olayı yaşanıyor. Buna hakaretten çok yüzyıllardır süregelen despot katil Osmanlı artığı bir Mirasta diyebiliriz.

Yaşanılan ulu orta ve Alevilere hakaret etme rekorunu aralıksız elinde bulundurma farkını kimselere vermemeye niyetli Doğan Holdinge ait StarTV isimli Televizyon kanalında yayınlanan ”Çarkıfelek” isimli Mehmet Ali Erbilin Modere ettiği Programda yaşanıyor….

Herzamanki o soysuz, sorumsuz, gayriciddi yayın akışlarından sonuncusunda Mehmet Ali Erbil yüzyıllar evvel havlayan Dedesi Kadı efendi gibi bir laf ederek Alevilere yönelik bir İftira zincirinde yerini alıyor…

Bu gelişmeyi haber yapmak üzere detayları ve yaklaşımları görebilmek adına Türkiye çapında en çok ziyaret edilen haber Sitelerinden birisi olan İslami sermayenin besleme Web yayın organı ve AKP yalakası www.haber7.com ‘ün konuyla ilgili Haberinide okuyunca bu olayı ve meseleyi bir Mehmet Ali Erbil meselesi olarak görmemek gerektiğine kanaat getirerek bu Haberi kaleme aldık.

Bu Topraklarda İran Rejimi heveslisi Mollalar varoldukça,

bu topraklarda Hitler sevdalısı Faşist Zihniyetler varoldukça

tek çare Özgürlük ve Haklar Mücadelesini yükseltmek ve  bu değerler etrafında birleşmek gerekliliğine iyi kavramak gerekir.

Aşağıda Resim olarak yayınlanan bir Yorum var ve bu Yorumu Basın-Yayın etiğine sığdırarak sansürleme gereksinimi bile duymayan Türkiyenin en çok Ziyaret edilen ilk 5 Haber sitesinden biri olan www.haber7.com isimli Siteden alınmıştır.

Mehmet Ali Erbil ve benzerlerinin yaptığı Şerefsizliktir ve bu Şerefsizliklerin başsorumlusu ise İmam Hatiplerde, Kuran Kurslarında, Ülkede adım atacak yer koymadan Cami-Medrese-Yatılı Okullar açan ve açtıran son 30 yılın 12 Eylül Anayasası mimari Faşist Kenan Evren ve Yönetenlerdedir.

Besleyin-büyütün-sırtını sıvaylayın ki koltuklarınızı yerinde söksünler, sıvazlayınkı Ülkeyi İran’a çevirsinler.

Image

Burada Türk Basın-Yayın kurumlarının Yayın anlayışlarınada değinmek gerekliliği var.

-Yayıncılık adına Provakasyon, Kin ve Nefreti bu Topraklara yayan, İnsanları Hedef gösteren, Ahmet Kayayi Montaj Fotolarla hedef tahtasına koyan ve ”ŞEREFSİZE BAKIN” diyerek Ahmet Kayayı tüm Ülkeye hedef gösteren DOĞAN HOLDİNG yayın Organı Hürriyet gazetesi ŞEREFSİZLİK  ABİDESiDiR.

-Alevilere  3 kez hakaret edilen bir başka DOĞAN Holding Kurumu STAR TV ŞEREFSİZLİK ABİDESİDiR.

-Bu gelişmeleri BASIN YAYIN etiğinden uzak bir çizgide Haber olarak kullanarak Molla ağırlıklı okuyucu kitlesinin Alevilere yönelik Hakaretlierini sorumsuzca yayınlayan AKP yalakası www.haber7.com ŞEREFSİZLİK ABİDESİDiR.

-Sivas Katliamını bizzat yayınlayırla Organize eden Sivas HAKİMİYET Gazetesi ŞEREFSİZLİK ABİDESİDiR.

 ALEVi TOPLUMUNU ve iNANCINI AYAKLAR ALTINA ALMAYA CALISAN BU EMEVi TOHUMLARINA HER ZAMAN ANLADIKLARI DiLDE CEVAP VERECEK BiR TOPLUMUZ  ARTIK.

-Mehmet Ali Erbil gibi seviyesiz-patavatsız-ahlaksızların Basın Yayın sektöründe Öncü ve en çok kazanan ve izlenen bir Ülke olmaktan çıkma ümidiyle…

 

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

BASINDAN::: İstanbul Haber Merkezi- Star Televizyonunda yayınlanan Çarkıfelek isimli programın sunucusu Mehmet Ali Erbil’in Alevilere yönelik sözlerini tepkiye neden oldu. Erzincan’da canlı yayın bağlantısı sırasında yayının karanlık olması üzerine “mum söndümü oynuyorsunuz”  diyen Erbil’e tepki gösteren Alevi Bektaşi Federasyonu Genel Başkanı Ali Balkız,“Yarın Ankara’da Star TV önünde olacağız. Mehmet Ali Erbil’i sözlerinden ötürü kınayarak tepkimizi ortaya koyacağız. Erbil’in bu sözleri söylerken son dönemde Başbakan’ın Alevilere yönelik sözlerinden cesaret aldığını görüyoruz. Konun takipçisi olacağız. Hukuki yollara başvuracağız” dedi.

Alevi Kültür Dernekleri (AKD) Genel Başkanı Selahattin Özel de Mehmet Ali Erbil’in sözlerinin bir zihniyet sorunu olduğunu ifade ederek, kınadıklarını söyledi. Mehmet Ali Erbil ise Alevilik ile ilgili program yayınlayan bir kanala bağlanarak Alevilerden özür diledi. Erbil, “Hergün bir ile bağlantı kuruyoruz. Bu illerin hangi mezhepten olduğunu araştırmam. Amacımız şov. Alevileri rencide edecek hiçbir şey söylemem. Yanlış anlaşılma olduysa özür dilerim. Ağzımdan onları incitecek bir şey çıktıyla özür dilerim. Mum söndü küçüklüğümden beri kullandığım bir ifade. Bunu Alevilere yönelik olarak söylemedim” diye konuştu.

Öte yandan Mehmet Ali Erbil’in sözlerinin ardından ABF Genel Yönetim Kurulu üyesi Mustafa Can ve beraberinde bir heyet Bağcılar’daki Star TV binasına gelerek gece sorumluları ile görüştü. Can’a yarın saat 16.00’ya randevu verilerek söz konusu sözlerden ötürü üzüntü duyulduğu belirtildi.

Daha öncede aynı kanalda yayınlanan bir yarışma programında sunucu Güner Ümit, “Sen kızılbaşmısın” diyerek bir gaf yapmış, yoğun tepkiler üzerine program yayından kaldırılmıştı. (Cumhuriyet)

 

By Radyo Arguvan

Radyo Arguvan 2006 yılından beri aralıksız olarak yayın yapan ve Arguvan'ı ve Arguvan kültürünü tanıtmayı kendisine esas görev olarak gören Web Sitesidir. Radyo Arguvan adında anlaşılacağı üzere, Arguvan Türkülerinin yayınlandığı bir Radyo Sitesidir. Arguvan Türkülerinin yanında Halk Türküleri ve Özgürlük Türkülerinede yer vermektedir. Kültür ve Sanatta Halktan yana Tavır koymayı benimsemiştir.

  • https://radyo1.radyo-dinle.tc:7041
  • Radyo Arguvan