yeni yil

yeni yil

Ali Rıza Ugurlu: Emperyalizmin kanlı gücüne sırt vermiş, dünyaca ‘’bir avuç vicdanı kirli kimselerin çıkarlarına malzeme olmuş ‘’2012 yi ‘’güle eğlene uğurlayacak da değiliz herhalde ..
Kirletilerek alabora edip gönderilen böylesi bir yılın gidişi olsun da benzeri bir daha gelmesin diyoruz…
Geçimsizlik, boşanma ve intihar etmelerin yanında, terör, ayırımcılık, kayırmacılık, açlık, işsizlik
ve de savaş korkularının yaratılıp yaşatıldığı 2012 yi arkasından teneke çalmak yerine uğurlamak mı?
Kar buz üstünde terlikle okula gidenlerden utanmazlar, 80 Milyon nüfusun gözlerinin de içine baka baka, bunda ‘’başı tüylenmedik yetim hakkı da var demeden, gemi yanına gemi aldırtanların ve yolsuzluklarla palazlanmış, halklarının önünde sorgulanmaktan kaçanların yılı ‘’2012 yi, güle güle uğurlamak ise, işte o şekilde yılı kullananların şanına düşer ve yakışır da..

Onca günah vebal ve ayıplar bırakıp uğurlayacakları yılın yerini dolduracak olan ‘’2013 de alkışlayarak karşılama hazırlıklarını da tamamlamış olmalılar..

2012 yıllandı kirletildi, gidiyor dönmeyecektir de..

2013 e hazırlıklar bütçe hazırlık çalışmaları yapıldığında görüldü.. Yılın yıldan daha da beterine çevrileceği herkesçe de anlaşılmıştır diye düşünüyoruz …

Özel sektör denen iş dallarında ve taşeron kıskancında çalıştırılanlar için, 2002 yılına göre, asgari ücretleri artırdık demişti S. Bakan Şimşek, ÇVSGB da ‘’sonuç malum’’ yeniden artırdık deyip müjdelediler..
İktidarın on yıllık icraatları içerisinde ‘’yaptıkları işlerden asgari ücretlilere ‘’emeğin gasp sistemi içinde’’ zam yaptıklarından da anlaşılacağı gibi ‘’geleceğin kaderi de kolayca okunup anlaşılacaktır diye düşünüyoruz.. Eğer, ‘’hamam ve tas da değişmez ise..

Hükümet, mevcut meclis çoğunluğunun arkasına sığınarak,‘’yaşamı emeğine dayalı o güzel üreten, ‘’memur, işçi, emekli, öğrenci talepleri karşısında, oturup konuşmak yerine ‘’gazlı sopalı kavgayla susturmaya alıştılar da …
Helal olsun, seçmenler arasında inandırıp da güvendikleri bir kesim ‘’kendileri açısından’’
sağlam.. Yasama Yürütme Yargıyı da, atayacakları başkanın emrine aldıkları gibi, dünyada ki ‘’ilk on büyüğün de büyüğü olmaları için bir neden kalmasa gerek..

Böyleyken, 2012 yılının kimler tarafından uğurlanacağı, 2013 yılının da nasıl ipek halılar üstünde bir hazır kıta gibi, selamla karşılanacağı ‘’perşembenin geleceğinin çarşambadan anlaşılacağı gibi açık…
İnanıyorum ki, üreten sosyal kesimi bir hiç sayarak, ilkel monarşist bir anlayışla amacına koşanların önünün ‘’kaçışı olmayan bir uçurum olsa gerek…

Onun için; Emperyalist ve ona yamalı yalaka iktidarların ‘’kirleterek gönderdikleri, ’’ 2012 den kalan ayıp ve haksızlıkları, yazıyoruz, yazmaya da devam edilecektir..
Elbette ki, 2012 yılı, yaşamı emeğine dayalı insanlar için, korku ve sıkıntılı bir yıl olarak sadece ömre bir yaş yazılarak çekip gidecektir..

Diyorum ki; tüm dünya halklarıyla verilmesi gereken mücadelede daha da geç kalınmamalıdır, yeni deyip dayattıkları ‘’Dünya düzenini’’ ya anlamışızdır, ya da anlaşılmalıdır artık …

Sözün noktası; Dünya durmuyor, umutlar yitirilmemelidir derken, 2013 ü barış ve huzur bekleyen tüm dünya halklarının yılı olması dileğimle ‘’Saygı Sevgi ve muhabbetlerimle kutluyorum..

– Ali Rıza UĞURLU –

By Radyo Arguvan

Radyo Arguvan 2006 yılından beri aralıksız olarak yayın yapan ve Arguvan'ı ve Arguvan kültürünü tanıtmayı kendisine esas görev olarak gören Web Sitesidir. Radyo Arguvan adında anlaşılacağı üzere, Arguvan Türkülerinin yayınlandığı bir Radyo Sitesidir. Arguvan Türkülerinin yanında Halk Türküleri ve Özgürlük Türkülerinede yer vermektedir. Kültür ve Sanatta Halktan yana Tavır koymayı benimsemiştir.

  • https://radyo1.radyo-dinle.tc:7041
  • Radyo Arguvan