Image

ImageArguvan ilçesine bağli Yazibaşi köyünde evlilikte 91. yila giren 113 yaşindaki Abdullah ve 111 yaşindaki Elif Adigüzel çifti için Kaymakam Asli Aynaoğlu Kuzulu tarafindan pastali kutlama partisi düzenlendi.
Yazibaşi köyünde yaninda yaşadiklari oğullari Ismail Adigüzel’in evinde 91. evlilik yil dönümlerini kutlayan asirlik aşiklar, üzerinde el ele tutuştuklari fotoğrafin yer aldiği pastayi keserek, birbirlerine ikram ettiler.

Arguvan Kaymakami Kuzulu ve ilçede görevli kadin hakim Gülçin Akbudak ile birlikte dilek tuttuktan sonra pastadaki mumu üfleyen çift, yil dönümü kutlamasini hazirlayan kaymakam ve hakime teşekkür etti.

”AŞKLARI GUINNESS YOLUNDA”
Asirlik aşiklarin evlilik yil dönümlerini kutlayan ve kendilerine hediyeler veren Asli Aynaoğlu Kuzulu, çiftin hikayelerini dinlediğini ve çok etkilendiğini ifade ederek, ”Bu kadar uzun süreli bir evlilik ve bitmeyen bir aşk beni çok etkiledi. Eşine çok az rastlanir bir sevgi ve birliktelik. Adigüzel çiftinin büyük aşklari Guinness Rekorlar Kitabi’na girme yolunda. Rekorlar kitabina girebilmesi için de girişimlerimiz olacak” dedi.
Bu arada eşinin kendisinden iki yaş büyük olduğunu ve yaşlilik maaşi aldiğini, ancak kendisinin bu maaşi alamadiğini belirten Elif Adigüzel, hükümete kirgin olduğunu söyledi.

Kaymakam Kuzulu, yaşli kadinin maaş sorununu çözme sözü verdi. Üç çocuklari daha bebekken ölen Adigüzel çiftinin, halen hayatta olan yedi çocuklari var ve bunlarin yaşlari da resmi kayitlara göre 60 ile 85 arasinda değişiyor.

Kaynak: (AA)

By Radyo Arguvan

Radyo Arguvan 2006 yılından beri aralıksız olarak yayın yapan ve Arguvan'ı ve Arguvan kültürünü tanıtmayı kendisine esas görev olarak gören Web Sitesidir. Radyo Arguvan adında anlaşılacağı üzere, Arguvan Türkülerinin yayınlandığı bir Radyo Sitesidir. Arguvan Türkülerinin yanında Halk Türküleri ve Özgürlük Türkülerinede yer vermektedir. Kültür ve Sanatta Halktan yana Tavır koymayı benimsemiştir.

  • https://radyo1.radyo-dinle.tc:7041
  • Radyo Arguvan