Image

ImageKarayolları Elazığ 8. Bölge Müdür Yardımcısı Turan Gülhaş, yaptığı açıklamada, Beylerderesi Viyadüğü’nün üst yapısında çalışmaların devam ettiğini, 330 metre uzunluğuna kadar çalışmaların tamamlandığını, geri kalan 90 metrede çalışmaların sürdüğünü dile getirdi.
Gülhaş, ”Beylerderesi Viyadüğü kasım sonu itibariyle tamamlanacak. Köprü bağlantı yolları ile birlikte hizmete açılmış olacak. Viyadük tamamlandığında 40 milyon TL bir yatırım yapılmış olacak” dedi.
Milli Egemenlik Alt Kavşağı ve Akpınar Kavşağı’nda yapımı devam eden köprülü kavşakta da hem beton hem de kazı çalışmalarının sürdüğünü ifade eden Gülhaş, şu bilgiyi verdi:
”Milli Egemenlik Alt Kavşağı ile Akpınar Kavşağı’nı birbirine bağlayacak olan köprülü kavşakta 24 saat çalışmalar devam ediyor. Burası bittiğinde 38 milyon TL bir yatırım yapılmış olacak. Bin 370 metre uzunluğunda 25 metre genişliğinde olan köprülü kavşak bin 600 adet fore kazıktan oluşuyor. Bu köprülü kavşağın Doğu Anadolu Bölgesi’nin en uzun köprülü kavşağı olması bekleniyor. Çalışmalar tamamlandığında 250 bin metreküp hafriyat yapılmış olacak. Şimdiye kadar 50-60 bin metreküp hafriyat yapıldı. Köprülü kavşağın alt geçit ve bağlantı yolları ile birlikte yıl sonunda tamamlanması planlanıyor.”
Köprülü kavşağın iki adet üst kavşak, iki adet hemzemin döner kavşaktan oluştuğunu anlatan Gülhaş, köprülü kavşakta şehir içi trafiğin üstten, Elazığ ve Kayseri istikametindeki şehirler arası trafiğin de alttan akacağını belirtti.
Gülhaş, köprülü kavşağın tamamlanması ile birlikte çevre yolunda kesintisiz ve güvenli trafik akışı olacağını kaydetti.
Battalgazi Kavşağı’nda da köprülü kavşak yapılacağını anlatan Gülhaş, ihalenin yapıldığını, İstasyon Kavşağı’na yapılması planlanan köprülü kavşağın ise proje çalışmalarının devam ettiğini sözlerine ekledi.

By Radyo Arguvan

Radyo Arguvan 2006 yılından beri aralıksız olarak yayın yapan ve Arguvan'ı ve Arguvan kültürünü tanıtmayı kendisine esas görev olarak gören Web Sitesidir. Radyo Arguvan adında anlaşılacağı üzere, Arguvan Türkülerinin yayınlandığı bir Radyo Sitesidir. Arguvan Türkülerinin yanında Halk Türküleri ve Özgürlük Türkülerinede yer vermektedir. Kültür ve Sanatta Halktan yana Tavır koymayı benimsemiştir.

  • https://radyo1.radyo-dinle.tc:7041
  • Radyo Arguvan