Image

ImageDevlet Bakanı Faruk Çelik, ”Madımak Oteli’nin kamulaştırma bedeli, bugün itibarıyla özel idare hesabına aktarıldı” dedi.

Çelik, ”Cemevlerinin Hukuki Statüsü” ile ilgili oluşturulan komisyonun Hakimevinde gerçekleştirilen ilk toplantısında yaptığı konuşmada, Türkiye’nin normalleşmesinin hızlandırılması çerçevesindeki çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti.

Bakan Çelik, öncelikli sorunların ele alınıp bunlara çözüm bulma gayreti içinde olduklarını söyledi.

Alevilerin talepleri konusunda da tüm sosyal kesimlerle toplantılar gerçekleştirdiklerini anlatan Faruk Çelik, konu ve talepler konusunda önemli bir noktaya gelindiğini ifade etti.

Bakan Çelik, 3-4 Haziran 2009’da başlayan Alevi Çalıştayları sürecinin 28-30 Ocakta gerçekleştirilen 7. Çalıştay ile sona erdiğini, ancak taraflarla çeşitli fırsatlarla görüşmelerinin devam ettiğini kaydetti.

Devlet Bakanı Çelik, taleplerin hayata geçirilmesi konusundaki çalışmaların da hızla ilerlediğini ifade ederek, ”Madımak’ın kamulaştırılmasına karar verilmişti. Madımak Oteli’nin kamulaştırma bedeli, bugün itibarıyla özel idare hesabına aktarıldı” diye konuştu.

Çelik, bir gazetecinin kamulaştırma bedelinin ne kadar olduğunu sorması üzerine, ”Kamulaştırma bedeli 4.5 milyon TL. Ayrıca, yeni bir şekil alacak tabii otel. Onunla ilgili de ilave kaynak tahsisi olacak” karşılığını verdi.

Bakan Çelik, bu konudaki kararlılıklarını vurgulamaları açısından gelişmenin önemine değinerek, ”Taraflarla paylaştığımız konuların gereği yapılmaktadır” dedi.

MADIMAK OTELİ’NİN SATIŞ İLANI KALDIRILDI

Madımak Oteli’nin internet üzerinden satışına ilişkin ilan yayından kaldırıldı.

Merkezi İstanbul’da bulunan Ermaks Gayrimenkul firması aracılığıyla bir internet sitesine verilen Madımak Oteli’nin satış ilanının bir süre önce yayından kaldırıldığı bildirildi. İnternet sitesinde, ilanın bulunduğu sayfaya ”Bu ilan yayından kaldırılmıştır” ibaresi konuldu.

Gayrimenkul firması yetkilileri, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kamulaştırma işlemi dolayısıyla tapuya ”satılamaz” şerhi konulduğunu belirterek, dışarıya satış işleminin durdurulması üzerine de bir süre önce ilanı yayından kaldırdıklarını bildirdi.

Geçen yıl bir internet sitesi üzerinden verilen satış ilanında, önce 9 milyon 950 bin avro fiyat biçilerek satışa sunulan Madımak Oteli’nin fiyatı , yaklaşık yüzde 20 indirim yapılarak 8 milyon avroya çekilmişti.

By Radyo Arguvan

Radyo Arguvan 2006 yılından beri aralıksız olarak yayın yapan ve Arguvan'ı ve Arguvan kültürünü tanıtmayı kendisine esas görev olarak gören Web Sitesidir. Radyo Arguvan adında anlaşılacağı üzere, Arguvan Türkülerinin yayınlandığı bir Radyo Sitesidir. Arguvan Türkülerinin yanında Halk Türküleri ve Özgürlük Türkülerinede yer vermektedir. Kültür ve Sanatta Halktan yana Tavır koymayı benimsemiştir.

  • https://radyo1.radyo-dinle.tc:7041
  • Radyo Arguvan