Image

Birkaç gün evvel Facebook kişisel hesabımda AKP eğer bir Dönem daha Belediye ve İktidarı elinde tutarsa Malatya İnönü Stadı arazisini yandaşlarına Peşkeş çekip bir Dağın başına yeni bir Stad yaparak Operasyon çekeceğini Not olarak yazmıştım.. Aradan daha 3-5 gün geçmeden aşağıdaki Habere malatyahaber.com sitesinde rastladım.. Nedense İslami sermayenin Piyonu AKP ne yaparsa(Yeni Stad), aldığından(İnönü Stadı Arazisi) rakamsal olarak değerli oluyor ve kısa bir süre evvel Galataysaray taraftarından olduğu gibi herkesten önlerinde elpençe Divan durmalarını bekliyor… Malatyahaber.com kaynaklı haber yorumsuz aşağıda..

Malatya İNÖNÜ stadyumu yandaşlara peşkeş çekiliyor .Stadyumu şehir dışına taşıyacak olan toki, İnönü stadyumunu Çalık gurubuna peşkeş çekme gayretinde … ( www.radyoarguvan.com / D3NiZ Ç@MUR)

ImageAKP Malatya milletvekili ve partinin Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi Öznur Çalık, beraberinde Gençlik ve Spor Müdür Vekili Memnune Denizhan, Gençlik ve Spor Şube Müdürü Ahmet Yücel, AKP İl Başkan Vekili Bülent Tüfekçi, AKP Malatya İl gençlik kolları başkanı Mehmet Acar, AKP il başkan yardımcılardından Mahmut Özer ile AKP yöneticilerinden Nurettin Sert ile birlikte, İnönü Üniversitesi kampüsü karşısına yapılacak olan yeni stat alanında basın açıklaması yaptı.

Milletvekili Öznur Çalık yaptığı açıklamada, “Gençlik ve Spor’dan sorumlu bakanımız sayın Faruk Özak’la yaptığımız son görüşmede, fiyat konusunda anlaşmaya vardık. TOKİ Başkanımız ile de görüştük ve problem çözüldü” ifadelerini kullandı.

Çalık, “TOKİ’ye verilecek olan İnönü Stadı ve civarının değeri 35 milyon TL. Ancak, TOKİ’nin yapacağı yeni stad, spor salonu ve kapalı yüzme havuzunun değeri ise 65 milyon TL. Aradaki farkı ise bakanlığımız TOKİ’ye verecektir. Stad 41 milyon TL’ye mal olacak. Spor salonu ve kapalı yüzme havuzu da yapılacak. Eksik kalan rakamı genel müdürlüğümüz ve bakanlığımız karşılaşacaktır” dedi.

Çalık, bu konuda başta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere emeği olanlara teşekkür etti.

Çalık, yaptırılacak stadın kapasitesinin 25 bin kişi olarak gözüktüğünü, stadın uluslararası müsabakalar için de kullanılabilmesi için kapasite artırımı konusunu bakan Faruk Özak’la Ankara’da yeniden görüşeceklerini sözlerine ekledi.

ÖLMEZTOPRAK’IN AÇIKLAMASI..
Bu arada, AKP Milletvekili Fuat Ölmeztoprak da, yeni stad konusunda yazılı bir açıklama yaptı.

Ölmeztoprak’ın açıklamalarını içeren konuya ilişkin basın bülteni şöyle:

“AK Parti Malatya Milletvekili Fuat Ölmeztoprak, İnönü Üniversitesi karşısındaki alana yapılacak 25 bin kişilik stadyum projesi için TOKİ tarafından hizmet alım ihalesi çalışmalarının yapıldığını bildirdi.

Milletvekili Ölmeztoprak,İnönü Üniversitesi karşısındaki alana yapılması planlanan 25 bin kişilik seyirci kapasitesine sahip stadyumun,seyirci kapasitesinin en az 30-35 bin olması için girişimde bulunduğunu ve yapılacak stadın tüm tribün üstlerinin kapalı ve aydınlatmalı olacağını söyledi.

Fuat Ölmeztoprak,şunları kaydetti:

İnönü Üniversitesi Rektörlüğü’nün Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne devrettiği üniversite karşısındaki 65 bin metrekarelik alana 30 bin kişilik stadyumun, şeker fabrikası özelleştikten sonra devredilen 64 bin metrekarelik alana kapalı spor salonu ile kapalı yüzme havuzu ve jimnastik salonları yapılması için Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü ve TOKİ Başkanlığı nezdinde girişimde bulunduk.İnönü Üniversitesi karşısındaki alana yapılacak ve çalışmaları son aşamaya gelen stadyum için proje hizmet alımı ve müşavirlik hizmetleri hususunda hızlandırılması için bugün TOKİ Başkanlığıyla görüşmelerde bulundum. Yapılacak stadyumun aydınlatması,tribün fonksiyonu hususunda,fonksiyonellik ve ihtiyaç programı açısından Malatya ve bölgesi için öneminden bahsettim.Bin kişilik olimpik kapalı yüzme havuzu,kullanım alanı 2 bin metrekareden daha fazla olmasını istediğim Malatya Gençlik Spor İl Müdürlüğümüzün ihtiyaçlarını karşılayacak ölçüde idari bina,bünyesinde antrenman spor salonlarını da bulunduracak 4 bin kişilik spor salonu binalarının projeleri ile ilgili hizmet alım ihalesi çalışmaları yapılmakta.Malatya için önem arz eden stadyum,kapalı spor salonu,yüzme havuzu ve idari bina projesi, Battalgazi, Akçadağ ve Yeşilyurt ilçelerine yapılacak kapalı spor salonlarıda en kısa zaman diliminde hayata geçirilecek dedi.”
31 Ocak 2011 Pazartesi – iha- Görüş

By Radyo Arguvan

Radyo Arguvan 2006 yılından beri aralıksız olarak yayın yapan ve Arguvan'ı ve Arguvan kültürünü tanıtmayı kendisine esas görev olarak gören Web Sitesidir. Radyo Arguvan adında anlaşılacağı üzere, Arguvan Türkülerinin yayınlandığı bir Radyo Sitesidir. Arguvan Türkülerinin yanında Halk Türküleri ve Özgürlük Türkülerinede yer vermektedir. Kültür ve Sanatta Halktan yana Tavır koymayı benimsemiştir.

  • https://radyo1.radyo-dinle.tc:7041
  • Radyo Arguvan