Image

ImageMalatya Ziraat Odası Başkanı Bayram Polatbaş, kayısıdaki zarar tespiti çalışmalarının kent merkezinde tamamlandığını ve zararın yüzde 80 oranında olduğunu bildirdi.

Polatbaş, Malatya’da nisan ayı başında meydana gelen don olayının ardından oluşturulan zarar tespit komisyonlarının çalışmalarını sonlandırdığını belirterek, hazırlanan raporların tarım il müdürlüğü aracılığıyla Tarım ve Köyişleri Bakanlığına gönderileceğini kaydetti.

İlçelerdeki hasar tespiti çalışmalarının da ileriki günlerde tamamlanmasının beklendiğini ifade eden Polatbaş, şöyle konuştu:

”Malatya’da nisan ayı başında yaşanan don olayının ardından kayısıda ciddi zararlar oluşmuştu. Zararların tespiti ve çiftçinin mağduriyetinin giderilmesi için oluşturulan hasar tespit komisyonları kent merkezindeki hasar tespitlerini tamamladı. Yapılan çalışmaların sonuçlarına göre, kayısıda yüzde 80 oranında kayıp söz konusu. Komisyonlar tarafından hazırlanan raporlar tarım il müdürlüğü aracılığıyla Tarım Bakanlığı’na gönderilecek ve daha sonra hasar tespiti listeleri muhtarlıklarda askıya çıkarılacak.”

Önümüzdeki günlerde kayısıda rekolte çalışmalarının başlayacağını hatırlatan Polatbaş, yaşanan zararın maddi boyutunun da ortaya çıkacağını kaydetti.

By Radyo Arguvan

Radyo Arguvan 2006 yılından beri aralıksız olarak yayın yapan ve Arguvan'ı ve Arguvan kültürünü tanıtmayı kendisine esas görev olarak gören Web Sitesidir. Radyo Arguvan adında anlaşılacağı üzere, Arguvan Türkülerinin yayınlandığı bir Radyo Sitesidir. Arguvan Türkülerinin yanında Halk Türküleri ve Özgürlük Türkülerinede yer vermektedir. Kültür ve Sanatta Halktan yana Tavır koymayı benimsemiştir.

  • https://radyo1.radyo-dinle.tc:7041
  • Radyo Arguvan