Filmin Konusu

1973 Yazı, Malatya…

13 Yaşındaki orta iki öğrencisi Esma,kırıklarla dolu karnesi yüzünden babasının askerlik arkadaşı Kemal’in Arguvan yakınlarındaki evine sürgün edilir.Aynı Gün, yıllar önce sözlüsünü terk edip sevdiği adama kaçmış olan Kemal’in kızkardeşi Saliha’ da evine dönmüştür.Ev halkı ne yapacağını şaşırır. Esma ise bayram eder. Çocukluğundan beri Saliha onun en sevdiği “teyzesi”, rol modelidir.

Esma her zamanki haşarılığıyla sokaklarda oynarken, bir delikanlıyla karşılaşır. Hüseyin, Arguvan’ın bir köyünde yaşayan ve Kemal’lerin yakın dostu olan bir Alevi ailesinin oğludur ve Saliha’nın dönüşü Esma kadar Hüseyin’i de sevindirmiş gibidir.Esma Hüseyin’e adını koyamadığı bir ilgi duyar.Saliha’ da bu ilgiyi hemen anlar.Aralarında yarı oyun yarı ciddi bir sırdaşlık olur.Esma’nın Hüseyin’lerin köyüne misafir gittiği günlerde bu ilişki yoğunlaşır.
Esma birazda Saliha’nın itelemesiyle büyüyüp genç kız olmuş gibidir.Ama düşlerle gerçekleri ayıracak yaşta değildir…

38. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde En İyi İkinci Film seçildi ve Ece Ekşi Jüri Özel Ödülü aldı.

Full izle

By Radyo Arguvan

Radyo Arguvan 2006 yılından beri aralıksız olarak yayın yapan ve Arguvan'ı ve Arguvan kültürünü tanıtmayı kendisine esas görev olarak gören Web Sitesidir. Radyo Arguvan adında anlaşılacağı üzere, Arguvan Türkülerinin yayınlandığı bir Radyo Sitesidir. Arguvan Türkülerinin yanında Halk Türküleri ve Özgürlük Türkülerinede yer vermektedir. Kültür ve Sanatta Halktan yana Tavır koymayı benimsemiştir.

  • https://radyo1.radyo-dinle.tc:7041
  • Radyo Arguvan