1- SARI Rengi sadece Yayıncı kullanabilir.

2- Yerel ve emektar sanatçılar hakkında nahoş düşünce ve beyanlarda bulunulmaz.

3- Radyo ve Site Yönetiminin Onayı alınmadan hertürlü Reklam, Duyuru, Çağrı, Davetiye vb. yapılması kesinlikle yasaktır.

4- Radyomuz Yayıncıları Haricinde Diğer Dinleyicilerimizin ‘Dj’ ön ekli Nik Kullanması Yasaktır, ‘Radyo’, ‘FM’ gibi ekleri bulunan kullanıcı ismiyle Giriş Yapanlar ve ikaza rağmen 5 dakika içerisinde kullanıcı isimlerini değiştirmemeleri banlanma sebebidir.

5- Büyük harfle ve Alt çizgili yazı yazılmaz.   ””herkese ismiyle çıkan mesajlaşma yöntemini kullanarak”” özel mesaj yazılmaz (Selamlama dahi olsa…!!!)

6- Tanımadığınız kişileri özelden yazarak rahatsız etmek, tanımadıklarınızdan MSN adresi istemek veya vermek yasaktır. Tanıdıklarınızdan ise Yayıncımızdan rica edip özeli açtırarak MSN veya özel bilgi, Telefon numarası vb verebilirsiniz.
Msn ve Telefon numaraları Genelden Verilmez..

7- Yayıncılarımıza ve dinleyicilerimize karşı Laubali Tavır Takınılmaz, Israr edilmez. Hakaret, Küfür ve Alay Edici, Küçük Düşürücü Kelimeler Kullanılmaz, yaklaşım sergilenemez. Sanal Kavga ve saygı ve hoşgörü ölçülerini aşan Tartışmalar Yapılmaz.

8- Özeller Yayıncı ihtiyaç duyduğunda açıktır,  Gast ile Guestlerin yazışma olanakları kapalı tutulacaktır.

9- Dil, Din, Irk, Mezhep ve Cinsiyet ayrımı gibi çağdışı konuları sohbete taşımak kesinlikle yasaktır…  Bu radyo Gerici – Irkçı – Milliyetçi – Faşist – Mezhepçi  ve her türden gericiliği reddeder.

10- Şehircilik, Bölgecilik, Köycülük, Futbol Takımı Fanatizmi yaparak ortamı provake etmek kesinlikle yasaktır ve uzaklaştırma gerekçesidir.

11- İstekleri kabul edip-etmeme Yayıncının Tasavvufunda olmakla beraber Radyomuzda Anadoluda kullanılan tüm dillerdeki eserlere ‘yayıncımızın Arşivde bulunuyorsa’ yer verilir.

12- “Şu kişiyi banlarmısın lütfen” diyerek Yayıncımızı etki altına almak ve Yayıncı dururken ikinci bir şahısa müdahale ederek ikili tartışmaya girmek yayından uzaklaştırma gerekçedir.

13- Radyoda Alevi-Sünni, Türk-Kürt gibi kamplaşmalara meydan verecek yaklaşım sergilemek, yazışma yapmak ve bunları  çağrıştıran (Örnek: alevi_ahmet, sünni_Mehmet, Türk_hasan, Kürt_hüseyin gibi) kullanıcı ismi kullanılması yasaktır ve uyarılmaksızın uzaklaştırılır.

14- Yazışma sırasında kelimeleri uzatmak yasaktır. (örneğin: merhabaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa). Halk Türkülerimize Parça yerine Eser veya Türkü demeye Özen gösterelim.

15- Yayıncımızdan MSN veya Mail üzeri gönderilmek üzere yayınlanan eserleri istemek yasaktır. Çok beğendiğiniz eserleri edinmek Yorumlayan sanatçının Kaset / CD lerini alınız.

16- Bu Kurallara Uymayanlar Bir Yıla Kadar banlanabilirler. Üstte yazılan kurallarda ‘KESİNLİKLE YASAK’  ‘RİCA’ ve ‘ÖZEN GÖSTERELİM’ gibi çağrıları taşıdıkları anlama göre Yayıncı ve Dinleyicilerimiz tarafından Terazide tartılması Özellikle vurgulanır.

KURALLARIMIZ EGLENCENİZİ KISITLAMAK  İÇİN DEĞİL, SAYGI VE SEVGİ ÇERÇEVESİNDE VAKİT GEÇİRMEMİZ İÇİNDİR. HEPİNİZE SAYGILARIMIZI SUNAR BİZE VERDİĞİNİZ DESTEKTEN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİZ.

BU RADYODA KÜLTÜREL VE SOSYAL İÇERİK TAŞIYAN BİR RADYODUR.. KİMSENİN BASKA AMAÇ GÜTMESİNE İZİN VERİLMEYECEKTİR….

 

RADYO ARGUVAN AİLESİ

Yukardaki kurallar radyomuz Arguvan FM Yönetimi tarafından kaleme alınmıştır, Dost Site ve Radyolar haricinde müsadesiz kullanılamaz.

Yayıncılarımız için Kurallar

1- Yayındaki Yayıncı gelen Dinleyicilerle ilgilenmek zorundadır. Bu nedenle uzun süre ekrandan ayrı kalamaz. Her Yayıncı haftada en az 2 saat yayın yapmalıdır. (Özel durumları kapsamaz!)

2- Uzun süre radyoya gelmeyen ve ortak kararla yayın vermeme kararı alınan yayıncılarımaza yayın verilmeyecek, Sürekli olarak site site, radyo radyo dolaşan  Yayıncıların Görevine son verilecektir. (Yerel Dost Site ve radyoları kapsamaz!)

3- Yayıncı Kurallarımız ve Genel hesap edilmemiş toplumsal huzuru bozucu durumlarda ikazda bulunabilir. Saygı ve sevgi sınırlarını zorlamayan hitaplar ve yaklaşımlar noktasında Yayıncı kimseye kendi doğrusunu dayatamaz.

5- İnsanların özellerini alakadar eden ve sitemiz ve radyomuzla alakalı olmayan yazışmalarda yayıncımız müdahale ederek buna müsade etmemelidir.

6- Özeller ve Gast/Guest girisleri kapalı tutulacaktır.

7- Küfür, hakaret, provakasyon ve  ısrarla kuralları çiğnemeler dışında ban atılmayacak, ban atmak zorunda kalan Yayıncı herkesin vicdanının kabul edecegi haklılığa sahip olmak zorundadır. Hiçbir yayıncı birilerini keyfi yayından atma lüksüne sahip değildir.

9- Yayıncı İnsanları aşagılayıcı, tersleyici yaklaşım sergileyemez, insanları rencide edemez. Radyoda bahsi geçen üstteki Dinleyici kurallarına uymayanlara müdahale edebilir, kendisi kendince kural koyamaz.

KURALLARIMIZ EGLENCENİZİ KISITLAMAK  İÇİN DEĞİL, SAYGI VE SEVGİ ÇERÇEVESİNDE VAKİT GEÇİRMEMİZ İÇİNDİR. HEPİNİZE SAYGILARIMIZI SUNAR BİZE VERDİĞİNİZ DESTEKTEN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİZ.

 

RADYO ARGUVAN AİLESİ

Yukardaki kurallar radyomuz BU WEB SİTESİ TARAFINDAN yazılmıştır, Dost Site ve Radyolar haricinde müsadesiz kullanılamaz.

By Radyo Arguvan

Radyo Arguvan 2006 yılından beri aralıksız olarak yayın yapan ve Arguvan'ı ve Arguvan kültürünü tanıtmayı kendisine esas görev olarak gören Web Sitesidir. Radyo Arguvan adında anlaşılacağı üzere, Arguvan Türkülerinin yayınlandığı bir Radyo Sitesidir. Arguvan Türkülerinin yanında Halk Türküleri ve Özgürlük Türkülerinede yer vermektedir. Kültür ve Sanatta Halktan yana Tavır koymayı benimsemiştir.

  • https://radyo1.radyo-dinle.tc:7041
  • Radyo Arguvan